Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bez registrace už si lidé nevsadí ani na kamenné pobočce

Bez registrace už si lidé nevsadí ani na kamenné pobočce

Všichni sázkaři musejí být od příštího roku registrovaní. Ztěžuje to situaci provozovatelů sázek a loterií.

Od prvního ledna si už žádný sázkař nevsadí ani na kamenné pobočce bez registrace. A to ani v případě, že sází jednou týdně za dvacet korun na fotbalový zápas oblíbeného týmu. Zákon o hazardních hrách zavádí povinnou registraci i pro hráče na pobočkách.

Sázkovky nemají z registrace radost. „Vlivy tohoto opatření budou pro nás ekonomicky jen negativní,“ uvádí Václav Sochor, mluvčí sázkové jedničky Tipsport. Naopak Fortuna a Synot Tip tvrdí, že nečekají významnější dopad.

Pokud by se ovšem příležitostní hráči nezaregistrovali, sázkovky by to mohlo bolet. Na kamenných pobočkách se totiž loni podle ministerstva financí protočilo sedm miliard korun. Z toho příjem pro sázkové kanceláře činil 1,5 miliardy korun. Část sázkařů na pobočkách je ale už registrovaná. „Zhruba polovina hráčů sází anonymně,“ dodává Sochor.

Více čtěte na webu E15.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link