Britská Vodafone Group nakupuje za půl bilionu. Ovládne i vlastníka české UPC | info.cz

Články odjinud

Britská Vodafone Group nakupuje za půl bilionu. Ovládne i vlastníka české UPC

Britská Vodafone Group nakupuje za půl bilionu. Ovládne i vlastníka české UPC
 

Britská telekomunikační společnost Vodafone Group se dohodla na koupi aktivit poskytovatele kabelové televize a širokopásmových služeb Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku. O transakci v hodnotě 18,4 miliardy eur (471 miliard Kč) dnes informovala agentura Reuters. Liberty Global vlastní největší českou kabelovou společnost UPC. Vodafone patří mezi největší telekomunikační společnosti na světě a působí rovněž v České republice.

Dohoda je jednou z největších akvizic v historii společnosti Vodafone. Ta je druhým největším mobilním operátorem na světě a působí také v České republice.

Součástí dohody jsou rovněž aktivity UPC v Maďarsku a Rumunsku a německá společnost Unitymedia. Dohodu ale pravděpodobně čeká zdlouhavé schvalování ze strany regulačních orgánů, uvedla agentura Reuters. Vodafone očekává, že transakce bude dokončena zhruba v polovině příštího roku.

UPC dnes oznámila, že v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila počet zákazníků v České republice o téměř dvě procenta na 617.500. Vodafone ČR v loňském roce zvýšil počet zákazníků o pět procent na 3,78 milionu. 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud