Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brněnští králové internetové reklamy získali nového investora

Brněnští králové internetové reklamy získali nového investora

Brněnská firma ROI Hunter, nabízející e-shopům platformu pro zadávání reklamy na facebooku a googlu, získala na rozvoj investici 4,4 milionu eur (asi 113 mil. Kč) od polského mediálního domu Agora. Polská firma získá v ROI Hunter menšinový podíl. Majitel ROI Hunter Karel Tlusťák věří, že změní internetový reklamní trh. Díky jejich produktu totiž majitelé e-shopu mohou vytvářet reklamy, které se přizpůsobují uživateli na základě dat Facebooku a Googlu, a jsou jedinou firmou ve střední a východní Evropě, která má potřebné partnerství s oběma technologickými společnostmi.

Díky nabízené technologii má být reklama výrazně cílenější na jednotlivce než dosud. "Snahou Facebooku i naší je, aby se uživatel necítil reklamou spamovaný, ale aby pro něj byla natolik relevantní, že pro něj bude spíš inspirací. Předpokládáme totiž, že množství reklam, které je člověk schopný vnímat, se nebude zvětšovat a že Facebook jej bude spíše i snižovat. Proto musí být reklama hodně dobrá, aby se vyplatila," řekl Tlusťák.

Z kdysi výrazně roztříštěného trhu internetové reklamy se stává trh konsolidovaný. Facebook a Google aktuálně obsadili zhruba 60 procent. "Předpokládáme, že podíl bude ještě růst a že na tento trh výrazně vstoupí i Amazon. My jsme unikátní v tom, že zákazníkům nabízíme technologii, která agreguje obrovské množství dat od Facebooku i Googlu s jednotlivými e-shopy. Díky tomu profitují všichni účastníci," uvedl Tlusťák. E-shop díky personalizované reklamě dokáže více vydělat, a proto podle něj zaplatí ochotně více Facebooku či Googlu za reklamní prostor.

Brněnská firma má nyní významný podíl na trhu ve střední a východní Evropě či v Dubaji. Mezi zákazníky patří stovky velkých e-shopů a tisíce středních a malých. "Vstup Agory znamená jednu z největších investic tohoto typu ve střední a východní Evropě a umožní nám ještě víc nastartovat naši expanzi na další trhy a dále vylepšovat náš produkt," uvedl Tlusťák. Postupně se firma snaží rozvíjet pozici na trhu v Brazílii a Singapuru a začíná v Londýně. Chystá se také na trh v USA a Asii.

Zatím má 90 zaměstnanců a pobočky v Praze, Varšavě, Dubaji, Singapuru a Sao Paulu. "Postupně chceme dalších 30 až 40 lidí k zajištění expanze na nové trhy a posílení pozice," řekl Tlusťák.

S kolegy mohl vybírat z akvizičních možností, někteří investoři měli zájem i o koupi celé firmy. Vybral Agoru, která je jednou z největších mediálních skupin ve střední Evropě. Od roku 1989 působí v oblastech jako jsou noviny, magazíny, internet, mobilní aplikace, rádia, multikina a venkovní reklama. Od roku 1999 je skupina Agora SA zalistována na varšavské burze.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1