Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brusel dal souhlas. Křetínského EPH může převzít maďarskou elektrárnu a doly

Brusel dal souhlas. Křetínského EPH může převzít maďarskou elektrárnu a doly

Evropská komise dala svolení společnosti Energetický a průmyslový holding (EPH) k převzetí maďarské firmy Mátrai Erömü (Mátra). Ta v Maďarsku vlastní a provozuje dva povrchové lignitové doly a druhou největší elektrárnu. Informovala o tom agentura MTI.

Společnost Energetický a průmyslový holding (EPH) získala od Evropské komise svolení k převzetí maďarské firmy Mátrai Erömü (Mátra), která v Maďarsku vlastní a provozuje druhou největší elektrárnu a dva povrchové lignitové doly. Informovala o tom dnes agentura MTI.

EPH je přední středoevropskou energetickou skupinou, která vlastní a provozuje zařízení v České republice, na Slovensku, v Německu, Itálii, Británii a Maďarsku. Většinovým vlastníkem holdingu je podnikatel Daniel Křetínský.

Elektrárna společnosti Mátra s výkonem 966 megawattů využívá k výrobě elektřiny zejména hnědé uhlí. "Komise dospěla k závěru, že navrhovaná akvizice nevyvolá žádné obavy ohledně hospodářské soutěže," uvedla dnes Evropská komise na svých internetových stránkách.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek