Brusel vystaví účet Amazonu. Zítra mu zřejmě nařídí doplatit Lucembursku miliony eur na daních | info.cz

Články odjinud

Brusel vystaví účet Amazonu. Zítra mu zřejmě nařídí doplatit Lucembursku miliony eur na daních

Evropská komise ve středu zřejmě nařídí americkému internetovému obchodu Amazon, aby doplatil Lucembursku miliony eur na daních. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Rozhodnutí komise by mělo uzavřít tříleté vyšetřování, zda Amazon získal díky daňové dohodě s Lucemburskem nepoctivou výhodu.

Evropská komise zahájila hloubkové vyšetřování daňové dohody mezi Amazonem a Lucemburskem v říjnu 2014. Uvedla tehdy, že ujednání z roku 2003 mohlo americkou firmu nespravedlivě zvýhodnit tím, že jí umožnilo platit nižší daně než konkurenti.

Evropská komise podle zdrojů před rokem odhadovala daňový nedoplatek Amazonu na zhruba 400 milionů eur (přes deset miliard Kč), tento odhad ale pravděpodobně bude podroben revizi, uvedl Reuters.

Amazon, který je největším internetovým obchodem na světě, v roce 2015 upravil své praktiky v Evropě a přestal účtovat své britské, německé, italské a španělské tržby v Lucembursku.

Vyšetřování Amazonu je součástí širšího postupu Bruselu proti daňovým dohodám nadnárodních společností s jednotlivými státy EU. Loni komise například nařídila, aby americká technologická společnost Apple doplatila Irsku na daních až 13 miliard eur.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud