Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Byty zdražují závratným tempem, ceny letí vzhůru i u paneláků

Byty zdražují závratným tempem, ceny letí vzhůru i u paneláků

Zdražování ve velkém už potkalo i panelákové byty. Mimo Prahu se ceny bydlení zvyšují dokonce ještě rychleji.

 
 

Ještě nikdy od roku 2009, tedy za dobu, po kterou Český statistický úřad sleduje tržní ceny bytů, nezdražovalo bydlení takovým tempem jako v letošním roce. Ve druhém čtvrtletí se ceny novostaveb podle statistiků zvýšily meziročně o více než čtrnáct procent. Starší bydlení podražilo téměř o devatenáct procent.

U starších bytů statistiky ukazují vyšší tempo zdražování v mimopražských regionech než v samotné metropoli. Zvyšování cen se přitom už nevyhýbá ani panelákům.

„Cena za metr čtvrteční začíná v Praze na 55 tisících korun, ale v centru to může být až sedmdesát tisíc. Obecně se dá říci, že byty v panelácích zažívají renesanci a rekonstruují se jak na běžícím páse,“ uvedl Martin Fojtík z vedení realitní kanceláře Fincentrum Reality. Poptávka po panelákových bytech podle něj oproti loňsku vyskočila skoro o čtvrtinu.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link