Cena bytu se od roku 2005 zvýšila téměř o dvě třetiny, pořád můžete vydělat | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Cena bytu se od roku 2005 zvýšila téměř o dvě třetiny, pořád můžete vydělat

Cena bytu se od roku 2005 zvýšila téměř o dvě třetiny, pořád můžete vydělat

Za poslední tři roky vzrostla cena bytu v ČR o 30 procent (v Praze o 40,7 procenta), za posledních dvanáct let dokonce o 64,2 procenta (v Praze o 76,5 procenta). Vyplývá to z nových údajů Českého statistického úřadu a dat společnosti Rentiero.cz, která se specializuje na online investování do nemovitostí. Zveřejněná data z Prahy obsahují čísla z bytových jednotek po celém městě, tedy i za byty v panelových domech v okrajových částech, které jsou mnohdy cenově nadhodnocené a nejvíce ohrožené případnou krizí. I přes to se nemusejí potenciální zájemci do bytů bát investovat. Byty v atraktivních lokalitách by totiž stále měly růst.

„Za posledních dvanáct let činil průměrný roční růst cen nemovitostí např. v Praze 6,17 procenta ročně, a to i přes krizi, která začala v roce 2005. V hlavním městě se ceny od roku 1998 do poloviny roku 2017 více než ztrojnásobily,“ říká ředitel Rentiero.cz Jaromír Muchka. Byť v průběhu monitorovaného období průměrné hodnoty ceny bytů klesaly i stoupaly, od roku 2012 již jen rostou. Podle analytiků Rentiero.cz se není třeba obávat poklesu cen ani v případě budoucí krize. „Zejména u bytů v lepších lokalitách nejsou obavy na místě. Jejich cena bude z dlouhodobého hlediska růst, to je patrné nejen z uvedených dat, ale i z historických zkušeností ze zahraničí,“ vysvětluje Muchka s tím, že jejich společnost pro investory vyhledává byty v centru či širším centru Prahy o velikosti 1+kk až 3+1, po kterých je největších poptávka.

Rentiero.cz umožňuje online investovat do nemovitostí formou koupě podílu v nemovitosti již za minimální investici 1000 Kč. Následně investor získává pravidelně výnos z pronájmu a vydělává i na růstu hodnoty nemovitosti. Pokyny probíhají skrze jednoduché online rozhraní. Na www.rentiero.cz funguje i první česká nemovitostní burza, na které se obchoduje s podílovými listy nemovitostí.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.