Central Group znovu nakupoval na Žižkově. Miliardářovi Kunovskému už patří většina Olšanské ulice | info.cz

Články odjinud

Central Group znovu nakupoval na Žižkově. Miliardářovi Kunovskému už patří většina Olšanské ulice

Největší bytový developer Central Group získal za stovky milionů korun nemovitosti na pražském Žižkově. Realitní magnát Dušan Kunovský tam nedávno koupil také ikonický „telekom". Bude stavět též v severní části Nákladového nádraží Žižkov. 

Miliardář Dušan Kunovský pokračuje v akviziční šňůře. V Olšanské ulici v Praze 3 koupila jeho skupina Central Group od Pražské správy nemovitostíkomplex kancelářských budov.

„Nemovitost jsme koupili, zaplatili a ještě několik let ji budeme pronajímat ve stávajícím režimu. Je proto předčasné hovořit o dalším využití či nové architektonické podobě, nicméně tato akvizice nám velmi efektivně zapadá do naší strategie, kterou máme v této části Prahy,” řekl Kunovský. Cenu nekomentoval. Podle informací deníku E15 se pohybovala kolem 400 milionů korun.

Pozemek koupený od PSN miliardáře Václava Skaly má 8800 metrů čtverečních. Na něm umístěné administrativní budovy nabízejí k pronájmu patnáct tisíc čtverečních metrů kanceláří.

Hned naproti nově získaným budovám v Olšanské letos největší bytový developer dokončil velký projekt Residence Garden Towers. Jen o kousek vedle  získal na jaře ikonickou budovu žižkovského „telekomu”. Nejblíže k výstavbě je Central Group ovšem v severní části Nákladového Nádraží Žižkov

Více na E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud