Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Central Group znovu nakupoval na Žižkově. Miliardářovi Kunovskému už patří většina Olšanské ulice

Central Group znovu nakupoval na Žižkově. Miliardářovi Kunovskému už patří většina Olšanské ulice

Největší bytový developer Central Group získal za stovky milionů korun nemovitosti na pražském Žižkově. Realitní magnát Dušan Kunovský tam nedávno koupil také ikonický „telekom". Bude stavět též v severní části Nákladového nádraží Žižkov. 

Miliardář Dušan Kunovský pokračuje v akviziční šňůře. V Olšanské ulici v Praze 3 koupila jeho skupina Central Group od Pražské správy nemovitostíkomplex kancelářských budov.

„Nemovitost jsme koupili, zaplatili a ještě několik let ji budeme pronajímat ve stávajícím režimu. Je proto předčasné hovořit o dalším využití či nové architektonické podobě, nicméně tato akvizice nám velmi efektivně zapadá do naší strategie, kterou máme v této části Prahy,” řekl Kunovský. Cenu nekomentoval. Podle informací deníku E15 se pohybovala kolem 400 milionů korun.

Pozemek koupený od PSN miliardáře Václava Skaly má 8800 metrů čtverečních. Na něm umístěné administrativní budovy nabízejí k pronájmu patnáct tisíc čtverečních metrů kanceláří.

Hned naproti nově získaným budovám v Olšanské letos největší bytový developer dokončil velký projekt Residence Garden Towers. Jen o kousek vedle  získal na jaře ikonickou budovu žižkovského „telekomu”. Nejblíže k výstavbě je Central Group ovšem v severní části Nákladového Nádraží Žižkov

Více na E15.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1