Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Červen byl pro evropské akcie zničující. Jsou na tom nejhůř za poslední rok

Červen byl pro evropské akcie zničující. Jsou na tom nejhůř za poslední rok

Evropské akcie zažily nejhorší měsíc za poslední rok, jejich index STOXX 600 v červnu ztratil 2,7 procenta. Náladu na trzích zasáhly hlavně vyhlídky na zpřísňování měnové politiky. Ty měly negativní dopad na akcie firem, které těží z nízkých úrokových sazeb a na akcie podniků zaměřených na export.

Červnovému propadu indexu STOXX 600 předcházely čtyři měsíce růstu, za kterým stály příznivější hospodářské vyhlídky a pokles obav ohledně politické situace v eurozóně.

Za celé druhé čtvrtletí pak evropské akcie ztratily půl procenta, což představuje jejich první čtvrtletní pokles za poslední rok, uvedla agentura Reuters.

Během dnešního obchodování panevropský index STOXX 600 odepsal 0,34 procenta a uzavřel na 379,37 bodu. Hlavní index německé burzy DAX klesl o 0,73 procenta na 12.325,12 bodu, za celý červen pak ztratil více než dvě procenta.

Výrazný pokles dnes zaznamenaly akcie německého chemického a farmaceutického koncernu Bayer. Firma překvapivě oznámila, že bude muset zhoršit celoroční výhled, zejména kvůli nepříznivému vývoji svých aktivit v Brazílii.