Česká vývojářská společnost Ackee se rozrostla a stěhuje se na novou adresu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česká vývojářská společnost Ackee se rozrostla a stěhuje se na novou adresu

Česká vývojářská společnost Ackee se rozrostla a stěhuje se na novou adresu

Z Dejvic do špičky nad Karlínem. Mobilní vývojáři Ackee se přestěhovali.
Česká vývojářská společnost Ackee se přestěhovala do nových prostor v karlínském Danube House. U slavnostního otevření nových kanceláří asistovala i primátorka hl. města Prahy Adriana Krnáčová.

Společnost Ackee se během necelých pěti let stala jedním z leaderů na poli vývoje mobilních aplikací. Se současným sídlem o ploše 500m2 a 50ti členným týmem patří mezi největší společnosti ve svém oboru v ČR.

„Všichni jsme se znali z Fakulty informačních technologií ČVUT, kde přednáším. Josef tehdy dělal doktorát a Dominik studoval. Začínali jsme velice skromně v kanceláři o velikosti dvanáct metrů čtverečních v inkubátoru ČVUT,“ popisuje vznik společnosti její CEO Martin Půlpitel.

Společnost se ale poměrně rychle přestěhovala do vlastních prostor. Již po dvou letech inkubátor mění za sídlo v pražských Dejvicích o ploše 160m2. V té době také začala přijímat první zaměstnance.

Mezi zákazníky společnosti je nejvíce startupů, avšak nechybí ani “etablované” firmy. Služby programátorů z Ackee vyhledali např. DámeJídlo, T-Mobile nebo startup Babysitting.today usnadňující hlídání dětí, v kterém vlastní Ackee minoritní podíl. Dále společnost založila vlastní startup App4Fest, který dodává aplikace pro české a zahraniční filmové festivaly.

“Ze zahraničí máme v současné době přes třetinu zakázek. V letošním roce hodláme toto číslo ještě navyšovat,” upřesnil spoluzakladatel Josef Gattermayer. Počinem k tomuto cíli bylo založení berlínské pobočky z kraje letošního roku, odkud bude Ackee skrze dceřinou firmu poskytovat své služby na německém trhu.

K letošnímu stěhování z Dejvic do Karlína se firma rozhodla především z kapacitních důvodů. Za své nové sídlo si společnost zvolila nejvyšší patro v karlínském Danube House. K dispozici má 500m2 s terasou a výhled od Žižkovské veže po Pražský hrad. Exkluzivitu prostoru podtrhuje výška stropu, která dosahuje v nejvyšším bodě přes 8 metrů.“Špičatý tvar budovy nám připomíná, co jsme pro naše klienty - technologická špička. To se nám líbilo,” dodává s úsměvem poslední ze tří zakladatelů, Dominik Veselý.

Interiér byl vytvořen na míru podle architektonického návrhu studia VZ Architekti, který schvalovalo nejen vedení, ale i zaměstnanci firmy. Nechybí v něm proto mezi “ajťáky” populární stolní tenis, houpačka, relaxační prostory, tiché zóny nebo místnost s jukeboxem a šipkami pojmenovaná výstižně Non-stop. Dominantu celého prostoru tvoří pět obřích písmen A C K E E, která jsou zakomponována jako funkční části interiéru.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.