Články odjinud

České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech Top 100

České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech Top 100

Společnost Czech Top 100 opět zhodnotila nejvýznamnější firmy České republiky. A České dráhy jsou podle ní stále významnou součástí české ekonomiky. Svědčí o tom nejen fakt, že patří k největším zaměstnavatelům v zemi, ale také zisk Zvláštní ceny.

Na žebříčku největších tuzemských zaměstnavatelů se České dráhy umístily na pátém místě se 14 800 zaměstnanci. Předčily je jen ČEZ, Česká pošta, Škoda Auto a Agrofert. Firmě se daří i z hlediska tržeb – ČD se umístily na 19. místě s tržbami ve výši 24,4 mld. Kč.

Zvláštní cenu Czech Top 100 získala firma Best, České dráhy skončily hned v závěsu stříbrné. K jejich umístění uvedl předseda sdružení Jan Struž, že národní dopravce symbolizuje chod české ekonomiky a dodal: „Kdyby se zastavila železnice, zastavila by se i ekonomika.“

„Naše společnost ušla velký kus cesty a pravidelní i občasní cestující našimi vlaky mi jistě potvrdí, že se kvalita cestování a související služby neustále zlepšují. Příští rok čekají železniční trh vzhledem k jeho liberalizaci velké změny a České dráhy dělají vše pro to, aby na trhu uspěly a dál mohly poskytovat kvalitní služby všem zákazníkům bez rozdílu,“ dodal generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

Společnost Czech Top 100 sleduje od roku 1994 firmy České republiky a na základě objektivních měřítek a ve spolupráci s odborníky vytváří a vyhlašuje žebříčky 100 nejvýznamnějších firem ČR, 100 obdivovaných firem ČR, Nejlepší výroční zprávy, Nejlepší firemní časopisy a další. Tyto mediálně sledované žebříčky přispívají image zúčastněných společností a jsou současně věrohodným vodítkem pro orientaci domácích i zahraničních zájemců či případných investorů o informace o vývoji české ekonomiky a jednotlivých společnosti v celku i v detailech.

 

Články odjinud