Česko hledá podnikatele roku. Vítěz bude reprezentovat zemi v Monte Carlu | info.cz

Články odjinud

Česko hledá podnikatele roku. Vítěz bude reprezentovat zemi v Monte Carlu

Česká republika hledá dalšího – v pořadí již devatenáctého – Podnikatele roku, který bude zemi reprezentovat na světovém finále v Monte Carlu. Pro úspěch v soutěži je stěžejní především osobnost podnikatele a jeho jedinečný podnikatelský příběh, tvrdí poradenská společnost EY, která soutěž organizuje.

Najít inspirativního podnikatele, který vyčnívá svým přístupem i svými výsledky. To je úkol 19. ročníku celosvětové soutěže EY Podnikatel roku. V minulosti toto ocenění získali osobnosti jako Zbyněk Frolík z firmy Linet či Eduard Kučera z Avast Software, loni vyhrál majitel společnosti Agrostroj Pelhřimov Lubomír Stoklásek.

Právě Stoklásek tvrdí, že díky účasti v soutěži získal důležité kontakty a dokázal inspirovat další, mladší podnikatele. „Účast na podnikatelské olympiádě přinesla velkou prestiž nejen pro mou společnost, ale i pro zaměstnance,“ říká Stoklásek. „Několikadenní setkání nejlepších podnikatelů přináší spoustu inspirace a obchodních příležitostí. Světové finále v Monaku pak bylo možností, jak prezentovat české strojírenství,“ dodává podnikatel.

EY Podnikatel roku je v současnosti jediná světově uznávaná soutěž svého druhu, která se pravidelně vyhlašuje již ve více než padesátce zemí na šesti kontinentech. V loňském ročníku bylo nominováno více než 430 podnikatelů, jejichž firmy dosahovaly obratů v hodnotě 35 miliard korun, měly celkový zisk ve výši 1,7 miliard korun a zaměstnávaly téměř deset tisíc lidí.

„Za devatenáct let konání soutěže jsem se přesvědčila, že jich je v naší zemi mnoho, ale často o nich nevíme,“ vysvětluje Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy. „Chtěla bych proto vyzvat veřejnost, aby nám pomohla tyto podnikatelské osobnosti objevit, nominujte podnikatele ze svého města či kraje, kterého si vážíte, ať se o něm mohou dozvědět i ostatní a inspirovat se jeho podnikatelským příběhem.“

Nominovat podnikatele do soutěže lze prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách www.podnikatelroku.cz. Na stejných webových stránkách je k dispozici rovněž přihláška pro podnikatele. Uzávěrka přihlášek i nominací je 21. října 2018.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud