ČEZ nakupoval v Německu. Za stovky milionů získal podnik En.plus | info.cz

Články odjinud

ČEZ nakupoval v Německu. Za stovky milionů získal podnik En.plus

Investice skupiny ČEZ do energetických služeb dál pokračují. Na začátku roku skupina opět zamířila na německý trh, když prostřednictvím své firmy Elevion koupila stoprocentní podíl ve společnosti En.plus. Informoval o tom exkluzivně deník E15.

„Elevion tak posiluje své kompetence v oblasti strojírenských technologií. Společnost En.plus se zaměřuje zejména na vzduchotechniku a chlazení, například technologie velkých chladicích systémů do datových center,“ dodává mluvčí ČEZ Roman Gazdík s tím, že Elevion chce prostřednictvím akvizice expandovat na německém trhu.

Celkovou pořizovací cenu podílu vyčíslil ČEZ v účetní závěrce na 357 milionů korun. „Jsme přesvědčeni, že v Elevionu jsme našli strategického partnera, který En.plus umožní další rozvoj,“ komentoval transakci spoluzakladatel En.plus Albert Kunze.

Pokračování článku na E15 >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud