Články odjinud

ČEZ odchází po sporech s úřady z Bulharska. Tamní aktiva prodá firmě Inercom

ČEZ odchází po sporech s úřady z Bulharska. Tamní aktiva prodá firmě Inercom

ČEZ se stahuje z Bulharska, orgány energetické firmy schválily prodej tamních aktiv společnosti Inercom Bulgaria. Nabídka společnosti Inercom je výrazně nad tržní hodnotou prodávaných aktiv stanovenou nezávislým oceněním a výsledná cena překračuje hodnotu vstupní investice, informovala mluvčí ČEZ Alice Horáková. Česká média dříve spekulovala, že transakce může ČEZ vynést osm až devět miliardSmlouva bude podepsána v nejbližších dnech. 

ČEZ plánoval z Bulharska odejít kvůli dlouhotrvajícím sporům s místními úřady, a protože se chce soustředit na Česko a střední Evropu a obnovitelné zdroje energie v zemích jako jsou Německo a Francie. Předloni ČEZ zahájil mezinárodní arbitráž proti bulharské vládě. Horáková dnes uvedla, že arbitráž není prodejem dotčena a bude ze strany ČEZ dál vedena.

ČEZ vstoupil na bulharský trh ke konci roku 2004. Jeho distribuční i prodejní společnost tam obsluhuje přibližně tři miliony zákazníků, zejména v západní části země. Balík prodávaných společností čítá podle Horákové sedm firem: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Orešec a Bara Group. Nejvýznamnější z nich je distribuční CEZ Razpredelenie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud