Čína postaví obří technologický park. Čtyři tisíce firem v něm budou zdokonalovat umělou inteligenci | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čína postaví obří technologický park. Čtyři tisíce firem v něm budou zdokonalovat umělou inteligenci

Čína postaví obří technologický park. Čtyři tisíce firem v něm budou zdokonalovat umělou inteligenci

Čína chystá výstavbu technologického parku zaměřeného na vývoj umělé inteligence. Hodlá do něj investovat 13,8 miliardy jüanů (2,1 miliardy USD; 45 miliard Kč). Oznámila to dnes agentura Nová Čína. Areál bude stát na západním předměstí Pekingu na ploše téměř 55 hektarů a dokončen by měl být do pěti let. Předpokládá se, že areál bude sídlem pro zhruba 4 000 firem.

Čína má v oblasti umělé inteligence vysoké ambice. Loni v červenci vláda oznámila, že země se chce dostat na pozice světového lídra do roku 2030. Hodnota sektoru by měla dosahovat jednoho bilionu jüanů.

Rozvoj umělé inteligence Peking podporuje nejen kvůli projektům jako jsou třeba chytrá města, ale i kvůli vojenskému potenciálu, což znepokojuje zahraničí. Spojené státy s obavami sledují čínské investice do amerických start-upů a chystají se zpřísnit kontrolu nad touto oblastí, poznamenal server televize CNBC.

V úterý vláda kvůli obavám ohledně národní bezpečnosti zablokovala prodej americké společnosti MoneyGram International do rukou čínské firmy Ant Financial. Ta je divizí pro digitální platby největšího čínského internetového prodejce Alibaba.

Někteří experti přirovnávají konkurenci mezi USA a Čínou v oblasti umělé inteligence k vesmírným závodům USA a Ruska v 50. letech. Spojené státy podle nich teď mají navrch.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.