Daimler a BMW mají zelenou. Společný podnik na sdílení aut jim posvětila Evropská komise | info.cz

Články odjinud

Daimler a BMW mají zelenou. Společný podnik na sdílení aut jim posvětila Evropská komise

Evropská komise schválila plán německých výrobců luxusních automobilů Daimler a BMW na vytvoření společného podniku pro nové služby mobility, jako je sdílení aut a dobíjení vozů na elektrický pohon. Firmy ale musí splnit její podmínky pro provoz v šesti městech, oznámila dnes komise.

Podle dohody bude součástí nového podniku služba sdílení aut Car2Go a DriveNow, alternativní taxislužba, parkovací a dobíjecí služby. Každá z automobilek bude mít ve společném podniku podíl 50 procent.

Společnosti si od spojení slibují snížení nákladů, rychlejší růst a silnější pozici v konkurenci firem, jako je americká Uber nebo čínská Didi Chuxing.

Evropský regulátor dospěl k závěru, že jejich dohoda by mohla narušit konkurenci ve sféře sdílených jízd v Berlíně, Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu, Hamburku, Mnichově a Vídni. S balíčkem nápravných opatření v těchto šesti městech Daimler a BMW souhlasily, uvedla agentura Reuters.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud