Elektromobily nic nezmění. Poptávka po ropě poroste, tvrdí kolos BP | info.cz

Články odjinud

Elektromobily nic nezmění. Poptávka po ropě poroste, tvrdí kolos BP

Rostoucí množství elektromobilů a automobilů na různé alternativní pohony nemusí znamenat klesající poptávku po ropě. Uvádí to ve svém odhadu britská energetická společnost BP. Ta očekává, že počet elektromobilů do roku 2035 sice značně poroste, jejich rozšíření však nebude pro ropný průmysl nijak citelné. Analýzu ropné společnosti však mnohé organizace nepovažují za relevantní.

Společnost BP očekává, že množství elektromobilů bude až stokrát větší, než je nyní, a v roce 2035 dosáhne téměř sta milionů kusů. To však podle zástupců společnosti není rozhodujícím faktorem.

Jak uvádí prognóza, energetickou potřebu v segmentu dopravy bude ovlivňovat především Asie. V mnohých regionech totiž dochází k přesunu značné části obyvatelstva do střední třídy a tím související nákup prvního automobilu. Dá se tedy očekávat v následujících dekádách očekávat další růst množství automobilů.

Také to je důvod, proč BP očekává pokračující prudkou poptávku po energetických zdrojích. Ta by měla do roku 2035 vzrůst o třetinu, poklesne však množství energie vytvářené z fosilních paliv. I tak budou neobnovitelné zdroje obstarávat přibližně tři čtvrtě veškeré energie.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA E15.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud