Expert na arbitráže Radek Šnábl: Arbitráží končí i úplně idiotské spory. Pár jich Česko čeká | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Expert na arbitráže Radek Šnábl: Arbitráží končí i úplně idiotské spory. Pár jich Česko čeká

Expert na arbitráže Radek Šnábl: Arbitráží končí i úplně idiotské spory. Pár jich Česko čeká
 

Říkalo se mu Kalouskův dobrman. Někdejší ministr financí Miroslav Kalousek tak totiž svého tehdejšího úředníka, šéfa mezinárodně právního odboru ochrany investic, označoval kvůli jeho urputnosti, s níž vedl arbitrážní spory.

“Nelichotilo mi to. Vyčítal jsem několikrát exministru Kalouskovi, že je špatný kynolog, protože já už dvacet let chovám bulteriéry a takový příměr bych byl ochoten snést. Dobrman je agresivní zvíře, které je vyšlechtěné proti lidem,” reaguje s úsměvem na otázku ohledně své nálepky Radek Šnábl.

“Přístup bulteriéra je mi bližší. Nesmí napadat, ale je-li napaden, výzvu přijme. Nijak extra mi to nevadilo, ale ani nelichotilo. Nicméně díky článku s titulkem o dobrmanovi jsem získal nové klienty. Přišli za mnou majitelé firmy, které hrozilo nepřátelské převzetí. Když jsem se ptal na jednání, zda mají právní nebo ekonomický problém, řekli jen, že by potřebovali ze všeho nejvíc toho dobrmana,” směje se.

Co nyní dělá expert na arbitráže, který za Česko bojoval v mezinárodních investičních sporech? Kde skončil před pár lety, kdy jej odvolal úřednický ministr financí Jan Fischer? A je to pomsta, když pracuje na druhém břehu?

Čtěte v rozhovoru s Radkem Šnáblem v pondělním vydání deníku E15. 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.