EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje zná vítěze. Trofej získal Pavel Mohelník | info.cz

Články odjinud

EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje zná vítěze. Trofej získal Pavel Mohelník

EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje zná vítěze. Trofej získal Pavel Mohelník
 

EY Podnikatelem roku Moravskoslezského kraje se stal Pavel Mohelník, spolumajitel a jednatel společnosti Ferrit. Ta patří mezi světové lídry ve výrobě systémů závěsné důlní dopravy, lokomotiv a dalších důlních strojů. Vítěz postupuje do celostátního finále soutěže, kterou organizuje EY.

Společnost Ferrit Pavel Mohelník zakládal v roce 1993 se dvěma kolegy z bývalého zaměstnání. V plánu tehdy měl malou obchodní firmu s deseti zaměstnanci. Vydrželo mu to tři roky, než pochopil, že bez vlastního vývoje a výroby to dál nepůjde. V roce 1997 koupila společnost první halu a dnes zaměstnává skoro 300 lidí. Z malého podniku je světový lídr ve výrobě důlních dopravy a strojů s miliardovým obratem.

Nezávislá porota ocenila u Pavla Mohelníka jeho pracovitost, cílevědomost, houževnatost a úspěchy firmy Ferrit doma i ve světě. „Svým přístupem k zaměstnancům, rodině, kolegům ve vedení firmy a k podnikání jako takovému, je přesně tím podnikatelským vzorem, z kterého si začínající podnikatelé mohou vzít příklad,“ řekla Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v Česku a středoevropském regionu.

Moravskoslezský kraj je jedním z nejúspěšnějších v soutěži EY Podnikatel roku – vzešli odsud již tři národní vítězové. „Náš kraj je plný odvážných podnikatelů a já jsem upřímně rád, že se rozhodli svůj talent využít právě u nás. V Moravskoslezském kraji se snažíme vytvářet příznivé podnikatelské prostředí, a to nejen pro ostřílené hráče, ale i pro ty, kteří teprve začínají. Věřím, že se s některými z těchto nováčků při jednom z ročníků prestižní soutěže EY Podnikatel roku už brzy setkáme,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2018 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 5. března 2019 v Praze. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále soutěže, které se uskuteční 5.–9. června 2019 v Monte Carlu a bude bojovat o titul EY Světový podnikatel roku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud