EY Podnikatelem roku v Plzeňském kraji je Jiří Soukup. Z rodinné firmy má podnik s miliardovým obratem | info.cz

Články odjinud

EY Podnikatelem roku v Plzeňském kraji je Jiří Soukup. Z rodinné firmy má podnik s miliardovým obratem

EY Podnikatelem roku v Plzeňském kraji je Jiří Soukup. Z rodinné firmy má podnik s miliardovým obratem
 

Společnost EY za podpory hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda vyhlásila vítěze krajské soutěže EY Podnikatel roku 2019 Plzeňského kraje, kterým se stal Jiří Soukup, zakladatel a majitel rodinné firmy Keramika Soukup. Jeho společnost je jedním z nejvýznamnějších dodavatelů obkladů, dlažeb, sanity a podlah na českém i slovenském trhu. Kromě vlastních poboček dodává zboží do velkých hobbymarketů po celé republice a věnuje se rovněž vlastní výrobě.

Nezávislá porota ocenila u Jiřího Soukupa odvahu, cílevědomost, individuální přístup k zaměstnancům a chuť rozšiřovat své podnikání i do dalších oblastí výroby.

„Toto ocenění jsem nečekal a jsem za něj moc rád. Patří všem našim zaměstnancům a mé rodině, protože se se mnou v nemalé míře podílí na rozkvětu firmy. V roce 1990 jsem od nuly začal podnikat společně s manželkou. Teď nás čekají nové developerské projekty a aktivity související s Keramikou Soukup. Těším se, kam nás nové cesty zavedou,“ uvedl Soukup.

„Jiří Soukup je inspirativním příkladem úspěšného fungování rodinné firmy, kterou vybudoval i díky silné podpoře manželky, která mu pomohla překonat všechny překážky i úskalí. Dnes postupně předává svůj podnik synovi a dceři, což mu dává prostor věnovat se jiným projektům,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Těší mne, že také Plzeňský kraj může v rámci tohoto projektu ocenit práci regionálních podnikatelů, kteří svou činností ovlivňují chod kraje nejen po stránce ekonomické, ale také po stránce lidské. Úspěšný podnikatel motivuje okolí svou prací a často také poukazuje silným příběh na fakt, že skutečnou, poctivou prací lze dosáhnout kvalitních výsledků a úspěchu,“ uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2019 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 3. března 2020 v Praze. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále soutěže, které se uskuteční v červnu 2020 v Monte Carlu a zabojuje o titul EY Světový podnikatel roku. INFO.CZ je mediálním partnerem soutěže v Česku.

Profil vítěze: Jiří Soukup
Ještě mohl začít naplno pracovat, postavily se Jiřímu Soukupovi do života dvě překážky, které výrazně ovlivnily jeho budoucí profesní směřování. Minulý režim mu nedovolil studovat a další omezení přinesl vážný úraz nohy s trvalými následky. Začal si proto přivydělávat jako obkladač. Nejprve v rodné Plzni a okolí, těsně po revoluci pak odjel hledat uplatnění do Německa. Získal místo v obkladačské firmě v Mnichově a začal pracovat na velkých státních zakázkách. Díky tomu se seznámil s novými technologiemi, materiály i výrobci. V Německu složil i mistrovské zkoušky, ale po nějaké době ho srdce táhlo zpět do Čech. Po návratu vzal našetřené peníze, odjel do Itálie nakoupit obklady a dlaždice a začal je prodávat. V roce 1992 s manželkou v Plzni otevřeli první obchod se zbožím českých a zahraničních výrobců a na svou dobu nabízeli velmi široký sortiment. Po pár letech vybudovali velký areál za Plzní a v roce 1997 otevřeli první zahraniční pobočku v Žilině. Dnes má Keramika Soukup 24 poboček v České republice, tři na Slovensku a na obou trzích je lídrem. Zboží dodává i do velkých hobbymarketů. Kromě nákupu a prodeje obkladů, dlažeb, sanity, podlah a dveří špičkových domácích i zahraničních výrobců si Soukupova firma navrhuje a nechává vyrábět i vlastní série. Tyto výrobky tvoří asi 30 procent zboží. V Čechách pod sebou Soukup má i realizační firmu, která zaměstnává na 80 techniků a zajišťuje kompletní montáž. Na Slovensku podobnou firmu spoluvlastní. Roční obrat Keramiky Soukup dosahuje 1,1 miliardy korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud