Facebooku za rok přibyla skoro pětina uživatelů, tržby stouply o polovinu | info.cz

Články odjinud

Facebooku za rok přibyla skoro pětina uživatelů, tržby stouply o polovinu

Sociální sítí Facebook vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí zisk na skoro 90 miliard korun. Příjmy stouply o 50,8 procenta. Facebook těží hlavně ze své snahy o větší průnik od oblasti mobilních přístrojů a videa. 

Silné výsledky rozptýlily určité obavy poté, co firma v listopadu varovala, že růst reklamy pravděpodobně "významně" zpomalí kvůli limitům spojeným s reklamou, tedy omezenému počtu reklam, které může Facebook ukázat každému uživateli. Facebooku tak pomáhá i vysoký růst počtu uživatelů.

Počet aktivních měsíčních uživatelů na konci čtvrtletí činil 1,86 miliardy. Meziročně se zvýšil o 17 procent. Zhruba 90 procent uživatelů Facebooku se připojuje prostřednictvím mobilních přístrojů.

Zisk na akcii byl 1,41 dolaru a překonal odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters. Příjmy stouply na 8,81 miliardy dolarů, téměř celá částka jsou peníze z reklamy. Příjmy z mobilní reklamy se na celkových reklamních příjmech podílely 84 procenty.

Kromě hlavní sociální sítě, která má největší podíl na celkových příjmech, mají obrovskou klientskou základnu také aplikace pro sdílení fotografií Instagram a služba pro zasílání zpráv Whatsapp.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud