Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Home Credit dobývá Čínu a zapojuje umělou inteligenci. Za devět měsíců vydělal 232 milionů eur

Home Credit dobývá Čínu a zapojuje umělou inteligenci. Za devět měsíců vydělal 232 milionů eur

Skupině Home Credit, spadající do portfolia nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, se daří. Firma oznámila, že její čistý zisk za první tři měsíce letošního roku vzrostl o 77 procent na 232 milionů eur (5.9 miliardy korun) a objem poskytnutých úvěrů se zvýšil takřka o sto procent na 14.9 miliardy eur. I díky rostoucímu byznysu se proto chce Home Credit do budoucna zaměřovat na zavádění nových technologií, mimo jiné i umělé inteligence a biometriky,

Pilířem úspěchu pro vylepšení finančních výsledků skupiny byla Čína, kde firma rozpůjčovala 9,7 miliardy eur – o 127 procent více než za srovnatelné období loni. V Rusku zákazníci od Home Creditu získali 2,1 miliardy eur, o pětinu více než za loňské tři kvartály a firmě se dařilo například i ve Vietnamu či v Kazachstánu, uvádí firma v tiskové zprávě.

„Generujeme více úvěrů na splátkové prodeje i hotovostní půjčky pro nejlepší klienty. Zároveň obsluhujeme už miliony klientů přes mobilní aplikace, což dává dobré vyhlídky na ještě větší efektivitu a ziskovost. Rozvoji skupiny také přispívá stále větší schopnost jednotlivých zemí přicházet s významnými inovacemi. V tomto období bylo jejich lídrem Rusko,“ komentoval výsledky společnosti předseda představenstva a generální ředitel Home Creditu Jiří Šmejc.

I díky své ziskovosti se nyní Home Credit orientuje na nové „fintech“ technologie. „Zapojujeme do svých procesů prvky umělé inteligence, big data, biometriku a další vyspělé technologie. Tato opatření dále směřují k dalšímu vylepšení řízení rizik, ale i ke zvýšení komfortu klientů,“ uvedla firma.

Právě kvalita úvěrového portfolia společnosti se za sledované období zvýšila o desetinu procentního bodu na 6.2 procenta, nicméně tyto splátky opožděné minimálně o 90 dní jsou pokryty rezervami a opravnými položkami ve výši 120 procent. Navíc Home Credit uvedl, že ve sledovaném období získal 8.6 milionu nových zákazníků, aktivních klientů tak měl ke konci září již téměř 29 milionů.

„Po období strmého růstu a masivních investic do budování tržních pozic jsme dosáhli významného rozsahu operací. Ten skupině umožňuje začít z dřívějších investic plně profitovat,“ dodává ředitel skupiny Jiří Šmějc.

Home Credit byl založen v roce 1997 v České republice a je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě a Asii. Majoritním vlastníkem je skupina PPF, jejímž hlavním majitelem je nejbohatší Čech Petr Kellner. Minoritním akcionářem Home Creditu s 11.4 procenty akcií je investiční holdingová společnost EMMA OMEGA, která je vlastněná Šmejcem.

 

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1