Huawei prodal v Česku za 11 měsíců přes půl milionu zařízení. Meziročně skoro o pětinu víc | info.cz

Články odjinud

Huawei prodal v Česku za 11 měsíců přes půl milionu zařízení. Meziročně skoro o pětinu víc

Čínský výrobce Huawei loni za 11 měsíců zvýšil v Česku prodej chytrých mobilních telefonů o 19 procent na 552.000 zařízení. Vyplývá to z údajů analytické společnosti GfK, které ČTK poskytla česká pobočka Huawei. V polovině prosince Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varoval před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE. Varování se ale týkalo jen kritické infrastruktury, a nikoliv mobilních telefonů.

Nejlépe se v minulém roce prodávaly modely Y6 Prime 2018 a P20 lite. Huawei loni patřila ke třem nejprodávanějším značkám mobilů na českém trhu. Prvenství patří korejskému Samsungu. Čísla za celý rok ještě nejsou k dispozici.

V Česku funguje samostatné zastoupení Huawei, které podléhá centrále v Polsku. Ta zastřešuje trhy v regionu střední, východní a severní Evropy. Huawei v ČR na konci roku 2017 zaměstnávala 275 lidí, což je o 55 méně než rok předtím. Tržby z prodeje zboží stouply o 1,1 miliardy na 5,4 miliardy korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud