Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ikea se zbavuje obchodů v Evropě, prodala i areály v Česku

Ikea se zbavuje obchodů v Evropě, prodala i areály v Česku

Největší světový prodejce nábytku Ikea prodal portfolio retailových nemovitostí napříč Evropou včetně Česka za 900 milionů eur. To je v přepočtu za 24 miliard korun. Kupujícím je za podpory skupiny privátního kapitálu LJ Partnership britský fond Pradera, který transakci potvrdil. 

Nákupní parky, které Ikea provozuje, se nacházejí hned vedle obchodů švédského gigantu. Své vlastní prodejny ale Ikea neprodala. V Česku má Ikea obchodní areály nazvané Avion Shopping Park v Praze na Zličíně, v Brně a Ostravě.

Celkově transakce zahrnuje 25 nákupních areálů v osmi evropských zemích. Dohromady v nich je kolem pěti set obchodů s plochou hodně převyšující 500 tisíc metrů čtverečních. Tyto plochy si pronajímají značky typu Obi nebo Decathlon.   

Celý text si můžete přečíst na webu E15.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link