Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jak si koupit byt či dům v Dubaji? Nabízí zajímavé zhodnocení

Jak si koupit byt či dům v Dubaji? Nabízí zajímavé zhodnocení

Letošní léto v Česku statečně přesluhovalo, ale jak je vidět, donekonečna u nás nezůstane. Jsou ovšem země, kde tomu tak je. Země, kde letní sezóna trvá po celý rok a nikdy nemrzne, a to jak ve smyslu klimatickém, tak ve smyslu ekonomickém. Vydat se do jednoho z prosperujících arabských emirátů se proto vyplatí nejen za věčným létem, vyhřátými plážemi, impozantními hřebeny písečných dun nebo divokými horami přezdívanými „dubajské Grand Canyony“, ale i za nákupy luxusních značkových věcí, na špičková golfová hřiště a hlavně za skvělými investičními příležitostmi.

Když se řekne Dubaj, vytane člověku na mysli nejspíše luxusní dovolená v moderní blízkovýchodní megapoli, která v posledních desetiletích vyrostla z pouště jako sen tisíce a jedné noci. Zhmotňují se v ní ty nejodvážnější sny architektů, dobývající nejen závratné výšky jako donedávna nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa, ale též mořské šířky, z nichž se vynořují impozantní umělé ostrovy. Tato arabská pohádka má pochopitelně kořeny v obrovských zásobách ropy. V případě dubajského emirátu to však není hlavní zdroj blahobytu.

Místní ekonomika své zdroje a tím i potenciální rizika diverzifikuje, z podstatné části v segmentu cestovního ruchu a s ním souvisejících služeb. Navíc je to oblast bezpečná a moderní – nevybírají se zde daně z příjmů a Dubaj se stává vyhledávaným místem pro rodiny tzv. UHNWI (Ultra high-net-worth individuals), tedy superbohatých lidí, kteří se sem stěhují z USA, Velké Británie a Asie.

Především kvůli již zmíněné bezpečnosti, skvělým službám a také příjemnému počasí v období od listopadu do března, kdy je v našich zeměpisných šířkách sychravo a nevlídno, ale zde se teploty drží kolem třiceti stupňů. Také ceny místních realit se drží na příjemné hladině – navzdory nekončícímu stavebnímu boomu a také rostoucímu zájmu zahraničních investorů o pořízení nových nemovitostí.

Místní úřady i legislativa tento zájem opětují nebývalou vstřícností, co se týče vyjednávání a uzavírání kupních smluv. V Dubaji se stačí prokázat platným pasem, a můžete si koupit nemovitost prakticky kdekoli v takzvané „freehold“ části, což jsou téměř všechny s výjimkou pár oblastí v nejstarším historickém centru. Byt či apartmá v Dubaji navíc nemusí sloužit jen coby vaše soukromé útočiště po dobu rekreace, když se nechcete spoléhat na přebookované hotely. Jde též o velmi výhodnou investici. Výnosy z nemovitostí určených k pronájmu se totiž v závislosti na jejich velikosti pohybují mezi šesti až devíti procenty a zajímavé zisky plynou i z obecného růstu místních cen, který má dle očekávání v budoucnu pokračovat.

Při samotné koupi je nejvýhodnější platba v hotovosti, která celý proces urychlí, ale místní banky jsou ochotné poskytnout cizincům až padesát procent potřebných prostředků formou úvěru. Sice pouze v návaznosti na již pevně dané termíny dokončení konkrétního stavebního projektu, takže v případě zatím kompletně neschválených staveb to není možné, nicméně developeři poskytují velmi zajímavé nabídky splátek realizovaných teprve až po fyzickém předání nemovitostí. Účtují si však různě vysoké poplatky za vyřízení a poskytnutí úvěru, další se pak hradí i za samotný nákup nemovitosti – daň z jejího převodu (4 %), právní servis a provize realitnímu agentovi. Ale v porovnání se složitou situací u nás probíhá vše rychle a efektivně. Následně majitel nemovitosti pravidelně přispívá do ‚domovního fondu‘, z něhož jsou hrazeny služby spojené s údržbou a ostrahou celé nemovitosti, ale neplatí již žádné další daně – ani z vlastnictví nemovitosti jako takové, ani z případných výnosů z jejího pronájmu.

Mnoho potenciálních investorů odrazuje fakt, že situace ohledně poplatků a dalších nutných náležitostí při uzavírání smluv není na první pohled příliš přehledná, a ani jednání s místními developery, bankami a dalšími stranami nemusejí být zrovna jednoduchá. Tomu všemu se ovšem vyhnete, využijete-li za poplatek v řádu jednotek procent z kupní ceny služeb realitních společností, jako je například Sotheby´s International Realty. Výhody mezinárodní sítě s pobočkou v Česku jsou zřejmé na první pohled. Čeští makléři za vás vyjednají a zařídí vše potřebné. A předtím vás vezmou přímo na místo, aby vám ukázali, které nemovitosti jsou právě na prodej za podmínek, které jsou pro vás nejvýhodnější. Nemovitostí na dubajském realitním trhu je totiž nepřeberné a zároveň i nepřehledné množství v nejrůznějších cenových relacích.

Na ukázku uvádíme dvě z ‚horkých‘ novinek z portfolia Sotheby’s International Realty. Za prvé dvoupokojový apartmán o výměře 75 metrů čtverečních v jinak už zcela vyprodaném projektu The Address Residences Dubai Opera, který nabízí pětihvězdičkový komfort včetně služby concierge. Apartmán je kompletně vybavený nábytkem i technologiemi a disponuje designovou kuchyní. Byt se nachází v horní části hotelové věže, z níž je impozantní výhled na Downtown Dubai. K nastěhování bude ve třetím čtvrtletí roku 2020 a prodejní cena je v přepočtu 15 milionů korun. Tím druhým je luxusní penthouse se čtyřmi ložnicemi, šesti koupelnami, kompletně zařízenou kuchyní, vlastním bazénem, oddělenou místností pro personál a třemi balkóny v projektu Elite Residence kousek od promenády Marina, nedaleko pláže, stanice metra, autobusu i trajektu. V blízkém okolí jsou stovky luxusních obchodů, restaurací, kaváren a a barů a je odtud jedinečný výhled na mořské pobřeží včetně legendárního uměle vytvořeného ostrova ve tvaru palmy. Zajímavý je rovněž koncept investičních bytů typu „hotel pool“, z nichž vám plynou výnosy, ale máte možnost zde bydlet až několik týdnů v roce. Ideální příležitost pro ty, kdo do Dubaje cestují opakovaně, například právě teď na podzim nebo v průběhu zimní sezóny, protože v Dubaji je od října do března příjemných dvacet až pětadvacet stupňů.

 

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867