Články odjinud

Jančura přesune část flotily do Německa. Udeří na FlixBus na jeho domácí půdě

Jančura přesune část flotily do Německa. Udeří na FlixBus na jeho domácí půdě

Český dopravce RegioJet chce ještě letos vstoupit na vnitrostátní autobusový trh v Německu. V rozhovoru pro E15 to řekl majitel společnosti Radim Jančura. Vedle toho dopravce výrazně posílí mezinárodní spoje na trase Berlín – Drážďany – Praha nebo Hamburk - Berlín - Drážďany – Praha. S expanzí souvisí i záměr postavit nové prodejní místo na centrálním autobusovém nádraží v Berlíně.

Důvodem přesunu značné části flotily RegioJetu je údajně agresivní cenová strategie, kterou v Česku aplikuje konkurenční Flixbus. „Přišel nás zničit. Jedná se o vnitrostátní přesun do Německa, přesný počet autobusů ale zatím nemohu konkretizovat,“ uvedl Jančura.

Aktuálně provozovaný vnitrostátní úsek z Drážďan do Berlína, jenž je součástí mezinárodního spoje, prý dělá z RegioJetu třetího největšího autobusového dopravce na německém trhu. „Pokud bychom museli i dál optimalizovat stávající domácí linky a přestali bychom zakládat hodinový takt (kdy jezdí autobusy každou hodinu, pozn. redakce), znamenalo by to, že každý autobus může jít do zahraničí. Tam, kde Flixbus generuje obrovské zisky, díky zlikvidování konkurence,“ podotkl šéf společnosti.

Zatímco Flixbus v Česku jezdí podle Jančury za polovinu ceny, než by měl, RegioJet bude v Německu jezdit za cenu mírně převyšující náklady. „Přesto bude výrazně nižší než cena Flixbusu,“ dodal Jančura.

Další podrobnosti na webu E15 >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud