Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Je libo Sexperimenty nebo Chilli pikantní zotročení? Obchodníci před Valentýnem lákají na erotiku

Je libo Sexperimenty nebo Chilli pikantní zotročení? Obchodníci před Valentýnem lákají na erotiku

Svátek svatého Valentýna řada Čechů nijak neslaví, pro obchodníky se přesto jedná o vítanou příležitost, jak vydělat. Lákají na tradiční sortiment jako květiny a sladké, ale zaujmout se snaží i širokou nabídkou dalšího zboží – od romantických výletů na lodi, přes zájezd na autosalon až po nejrůznější erotické hry. Prodej erotického zboží na začátku února podle prodejců vrcholí.

„Valentýn je rok od roku stále populárnější, jen letos očekáváme vyšší tržby zhruba o třetinu. Nabídka je rovněž čím dál tím širší, od romantických večeří, dovolených a wellness pobytů, přes tantrické masáže, až po květiny, čokolády či šperky,“ uvedla ředitelka portálu Slevomat Marie Chytilová. Letos jsou prý v kurzu romantické plavby lodí s přenocováním či zámecké hotely po celé ČR.

Podle srovnávače cen Heureka jsou před Valentýnem oblíbeným zbožím hry s nádechem erotiky: Svádění, Sexperimenty, Harašeníčko, Divoké kostky nebo Chilli pikantní zotročení.

Podle portálu Skrz.cz se oblíbeným valentýnským dárkem pro muže stal letos zájezd na autosalon do Ženevy. „Samozřejmě, i letos sledujeme zájem o zboží, které je už tradičně valentýnské – erotické spodní prádlo, erotické pomůcky a kondomy, jejichž prodej je právě před Valentýnem z celého roku nejvýš,“ uvedla Alexandra Čermáková z Heureky.

Letí také příslušenství pro elektroniku v růžové či červené barvě. „Jde o sluchátka nebo pouzdra na mobily v růžovém nebo červeném provedení,“ uvedla Zuzana Löflerová z řetězce Expert Elektro.

Na svátek zamilovaných Češi také vyrážejí na prodloužený víkend. „Typickým zájezdem, který je kupován 'k Valentýnu', je dvou až třídenní denní pobyt v některém z wellness hotelů v ČR nebo na Slovensku nebo pak pobyt v některé z blízkých metropolí, jako je Vídeň, Budapešť, Berlín či Bratislava,“ uvedla obchodní ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Podle ředitel marketingu lázeňské společnosti Imperial Karlovy Vary Petra Milského wellness pobyty na svátek zamilovaných využívají především páry starší 30 let. „Do romantických pobytů investují spíše muži, aby udělali radost svým partnerkám. Páry pak přijíždějí v průběhu celého února a nejčastěji o víkendu,“ dodal Milský.

Svátek zamilovaných připomíná biskupa Valentýna, jenž tajně oddával milence. Valentýnky, tedy kartičky s vyznáním lásky, si posílá i řada Čechů, hlavně mladších. Tento svátek se ale do tuzemska dostal z anglosaských zemí až po roce 1989.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744