Články odjinud

KKCG plánuje přeložit nabídku na koupi všech aktiv innogy v ČR

KKCG plánuje přeložit nabídku na koupi všech aktiv innogy v ČR

Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka plánuje předložit nabídku na koupi všech aktiv skupiny innogy v Česku. Uvedla to dnes mluvčí skupiny Dana Dvořáková. Podle informací médií z minulého týdne má o českou část innogy zájem australská investiční skupina Macquarie. Už vlastní téměř 50 procent firmy innogy Grid Holding, která se zabývá distribucí plynu v České republice.

„V této chvíli skutečně zvažujeme odkup aktiv české části společnosti innogy a připravujeme naši nabídku, kterou plánujeme formálně předložit v horizontu několika málo dnů. Touto obchodní příležitostí, která je na trhu, se chceme vážně zabývat, neboť plně zapadá do naší dlouhodobé strategie rozvoje energetické části naší skupiny reprezentované podniky skupiny MND, která podniká ve stejných segmentech jako innogy“ uvedl dnes Komárek, který je majitelem skupiny KKCG a předsedou představenstva společnosti MND.

Skupina innogy zajišťuje v ČR dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků. Firma provozuje 65 tisíc kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a patří mezi největší tuzemské prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic. Skupina v Česku zaměstnává přes 4000 lidí. Podíl innogy, která se do předloňského října jmenovala RWE, na distribuci plynu v ČR činí 86 procent.

 

Články odjinud