Kladenská Poldi skončí v konkurzu. Výroba stojí, zaměstnanci jsou bez platů | info.cz

Články odjinud

Kladenská Poldi skončí v konkurzu. Výroba stojí, zaměstnanci jsou bez platů

Kladenská Poldi skončí v konkurzu. Výroba stojí, zaměstnanci jsou bez platů
 

Soud rozhodl, že kladenská Poldi skončí v konkurzu. Uvedla to ČTK. Výroba v podniku stojí a zaměstnanci nedostávají peníze. Dlužníkovi se nepodařilo zajistit prostředky. Usnesení o přeměně reorganizace podniku v konkurz bude vyhlášeno v blízké době, řekla na dnešním jednání u Krajského soudu v Praze soudkyně Jitka Sobková.

Podnik je dlouhodobě zadlužený, přibližně stovka zbývajících zaměstnanců nedostávala v uplynulých měsících výplaty. Dluhy společnosti dosahují celkově asi 200 milionů korun.

Na posledním jednání soudu kvůli zájmům věřitelů, kteří při úspěšné reorganizaci získají více peněz, soudkyně lhůtu pro plnění reorganizace prodloužila do dnešního jednání.

Insolvenční správce Adam Sigmund dnes řekl, že od minulého jednání se nic nezměnilo k lepšímu a reorganizační plán stále není naplňován. Zástupce dlužníka potvrdil, že financování se nepodařilo zajistit.

Podle obchodního rejstříku patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru, jejím jednatelem je Ital Adriano Zambon. Podnik tvoří provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování. Podle Sigmunda se již přihlásila německá společnost, která projevila zájem o odkoupení podniku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud