Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konec války s mloky. Skanska po devíti letech vyhrála soud o bytový projekt

Konec války s mloky. Skanska po devíti letech vyhrála soud o bytový projekt

Nadě Ptáčkové, šéfce developerské společnosti Skanska Reality, se ulevilo. Její firma, jež je jedním z největších stavitelů bytů v Praze, vyhrála po devíti letech soud ohledně velkého projektu Milíčovský háj. Skanska Reality do něj investovala miliardy korun.

Spor se týkal ochrany obojživelníků u novostaveb poblíž Milíčovského lesa v Jižním Městě. Soud nedávno rozhodl, že bytový areál nezasáhl přírodní památku Milíčovský les a rybníky, ani s ní bezprostředně nesousedí. Skansce pomohl fakt, že její stavební parcely odděluje od přírodní památky ochranné pásmo vysokého napětí. 

„Považuji za důležité deklarovat, že v rámci výstavby projektu Milíčovský háj jsme vždy jednali ve shodě se zákony platnými na území České republiky,“ uvedla generální ředitelka Skanska Reality Ptáčková.

Konflikt Skansky a různých sdružení včetně ekologů se vystupňoval v roce 2013. Tehdy Česká inspekce životního prostředí Skansce předběžným opatřením nařídila pozastavit stavební práce.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link