Košťata, sudy i pivo. Přečtěte si, co Česko vyváží do Severní Koreje | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Košťata, sudy i pivo. Přečtěte si, co Česko vyváží do Severní Koreje

Košťata, sudy i pivo. Přečtěte si, co Česko vyváží do Severní Koreje

Ačkoliv Severní Korea platí za nejizolovanější stát světa, do obchodní výměny s ní se zapojuje i Česká republika. Z tuzemska se do KLDR loni vyvezlo zboží za 893 tisíc korun. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.

Vede export kádí, sudů a podobných nádrží, kterých loni Česko dovezlo do KLDR za necelých tři sta tisíc korun. Obecně mají Severokorejci zájem o technické vybavení, jako jsou klimatizační zařízení, čerpadla nebo příslušenství pro motory.

Z Česka dovážejí také šrouby či dráty, stejně tak třeba pět kilogramů košťat a kartáčů nebo třeba dřevo jehličnanů za necelých třicet tisíc korun. 

Pozornosti KLDR neušly ani české nápoje, mezi nimiž dominovalo 83 litrů piva, v desítkách litrů pak lihoviny a víno. 

Celý článek si můežet přečíst na webu E15.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.