Křetínského EPI kupuje třebíčskou firmu I&C Energo | info.cz

Články odjinud

Křetínského EPI kupuje třebíčskou firmu I&C Energo

Společnost EP Industries (EPI) kupuje firmu I&C Energo sídlící v Třebíči. O souhlas se spojením požádala Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). EPI by pak získala možnost firmu I&C Energo výlučně kontrolovat.

EPI už zahrnuje 12 firem působících v energetickém strojírenství, dopravní infrastruktuře a automobilovém průmyslu. I&C Energo má dlouholetou tradici v oblasti jaderné energetiky.

Akvizice I&C Energo podle člena představenstva EPI Jiřího Nováčka vhodně doplní současné portfolio EP Industries. „EPI bude schopná nabízet komplexnější dodávky v energetice nejen pro nevýrobní (infrastrukturní) segment, ale i výrobní,“ uvedl.

Firma I&C Energo je významný dodavatel řešení systémů kontroly řízení, automatizace, průmyslových informačních systémů a dodavatel strojních činností. Podle výroční zprávy za rok 2016 zveřejněné ve sbírce listin zaměstnávala skupina I&C Energo předloni zhruba 900 lidí a měla roční tržby kolem 1,6 miliardy korun.

EP Industries patří mezi přední průmyslová uskupení v České republice. Předsedou představenstva společnosti a jejím spoluvlastníkem je Daniel Křetínský. Za rok 2017 činil obrat EPI 16,6 miliardy korun a provozní zisk EBITDA 2,35 miliardy korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud