Křetínského EPI kupuje třebíčskou firmu I&C Energo | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Křetínského EPI kupuje třebíčskou firmu I&C Energo

Křetínského EPI kupuje třebíčskou firmu I&C Energo

Společnost EP Industries (EPI) kupuje firmu I&C Energo sídlící v Třebíči. O souhlas se spojením požádala Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). EPI by pak získala možnost firmu I&C Energo výlučně kontrolovat.

EPI už zahrnuje 12 firem působících v energetickém strojírenství, dopravní infrastruktuře a automobilovém průmyslu. I&C Energo má dlouholetou tradici v oblasti jaderné energetiky.

Akvizice I&C Energo podle člena představenstva EPI Jiřího Nováčka vhodně doplní současné portfolio EP Industries. „EPI bude schopná nabízet komplexnější dodávky v energetice nejen pro nevýrobní (infrastrukturní) segment, ale i výrobní,“ uvedl.

Firma I&C Energo je významný dodavatel řešení systémů kontroly řízení, automatizace, průmyslových informačních systémů a dodavatel strojních činností. Podle výroční zprávy za rok 2016 zveřejněné ve sbírce listin zaměstnávala skupina I&C Energo předloni zhruba 900 lidí a měla roční tržby kolem 1,6 miliardy korun.

EP Industries patří mezi přední průmyslová uskupení v České republice. Předsedou představenstva společnosti a jejím spoluvlastníkem je Daniel Křetínský. Za rok 2017 činil obrat EPI 16,6 miliardy korun a provozní zisk EBITDA 2,35 miliardy korun.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.