Kryptoměny prožívají nákupní horečku. Investoři sází na ty méně známé | info.cz

Články odjinud

Kryptoměny prožívají nákupní horečku. Investoři sází na ty méně známé

Trh kryptoměn po letošním, historicky nejsilnějším propadu zažívá renesanci. Jen v dubnu vzrostla hodnota všech virtuálních měn na bezmála 400 miliard dolarů. Ze svého půlročního dna tak kryptomince za necelý měsíc podražily průměrně o šedesát procent. Hybnou silou růstu přitom na rozdíl od minulosti není populární bitcoin, aktéři jarní nákupní vlny vsadili na méně známá jména.

Po kryptoměnovém šílenství koncem loňského roku odstartoval pád bitcoinu rozsáhlou korekci trhu. Ten tak trochu ozdravil, lidé se vyrovnali se ztrátami a kvalitní projekty měly čas se posunout,“ soudí nezávislý expert na virtuální měny Radomír Eliáš.

Duben je letos pro kryptoměny prvním růstovým měsícem. Trh totiž od počátku roku setrvale padal, z každé stokoruny investované před silvestrem nezbyla spekulantům na konci března ani čtvrtina.

 

Bitcoin, stále ještě nejznámější virtuální měna, přitom během dubnové růstové vlny ustoupil do pozadí. Podstatně rychleji podle dat serveru coinmarketcap rostly měny, jako jsou ethereum, ripple, či eos, které investorům vydělaly i sto procent.

Pokračování článku a vše o kryptoměnách na webu E15 >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud