Letenky budou levnější, předvídá zakladatel srovnávače Kiwi Oliver Dlouhý | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Letenky budou levnější, předvídá zakladatel srovnávače Kiwi Oliver Dlouhý

Letenky budou levnější, předvídá zakladatel srovnávače Kiwi Oliver Dlouhý

Založil nejrychleji rostoucí firmu v regionu střední a východní Evropy, která se plně zaměřuje na globální trh. Tím ale ambice „otce" vyhledávače a srovnávače letenek Kiwi.com Olivera Dlouhého nekončí. Podnikatel plánuje další významnou expanzi. Zprostředkování levného letu chce propojit s pozemní dopravou a ubytováním. To vše v jedné transakci. Stále se navíc nevzdává ani myšlenek na vlastní aerolinie. „Ve volném čase si dělám analýzy, zjišťuji, u kterých tras by dávalo smysl jejich spuštění," říká v rozhovoru pro deník E15 Dlouhý. 

Klesly ceny letenek na neprohloubitelné dno?

Došli jsme na dno nákladů, ne cen letenek – pokud se nezačne létat na elektriku nebo nespadne cena paliva. Postupně se totiž zvyšují výnosy aerolinek z doplňkových služeb. Šéf aerolinky Wow Skúli Mogensen nedávno prohlásil, že si dovede představit nabídku letenek zdarma pro určitý typ cestujících. Nebo jim dokonce zaplatí, aby letěli, byť je to trochu extrém. Fungovalo by to tak, že by si cestující spolu s letenkou koupili i smluvený hotel, případně další atrakce. To fungovat může. Ceny půjdou dolů, náklady už ne.

Zde chce Kiwi fungovat jako prostředník?

Přesně tak. Všechny služby chceme integrovat do sebe. Pracovat v symbióze s aerolinkami, dávat jim provize ze služeb, které prodáme díky jejich letům. Aby byl byznys rentabilní i pro aerolinky a mohly dál snižovat ceny letenek.

Neukousli jste si příliš velké sousto, když chcete propojit leteckou dopravu ještě s tou pozemní a s hotely?

Samozřejmě ano. Čím jste níž, tím je doprava fregmentovanější, vezmeme-li v úvahu aerolinky, veřejnou pozemní dopravu, taxíky a Uber. U aerolinek nám jich stačí naintegrovat „jen“ nějakých šest set až sedm set. Pozemních dopravců jsou statisíce. S taxikáři se bavíme celkem o milionech subjektů.

Dojde na propojení s Uberem? A kde jsou největší překážky? Pokračujte v rozhovoru na E15

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.