Články odjinud

Loňský rok byl rekordní pro CK Exim tours. Prodala zájezdy dohromady za 4,71 mld. Kč

Loňský rok byl rekordní pro CK Exim tours. Prodala zájezdy dohromady za 4,71 mld. Kč

Cestovní kancelář Exim tours loni prodala v tuzemsku zájezdy za 4,71 miliardy korun, meziročně o 41 procent více. Počet klientů dosáhl 315.000, v porovnání s rokem 2016 tak stoupl o čtvrtinu. Firma to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě, výši účetního zisku neuvedla. Na českém a slovenském trhu dohromady Exim tours v roce 2017 prodala zájezdy za 5,757 miliardy korun a odbavila 395.000 klientů.

Loňský rok byl pro Exim tours rekordní. „Klienti se více zajímají o to, jak budou trávit dovolenou. Dávají přednost hotelům, které poskytují svým vybavením možnost dalších aktivit - aquaparky, wellness, fitness, další sporty a možnosti aktivit na místě,“ uvedl marketingový ředitel Stanislav Zíma. Stále více klientů si podle něj také kupuje fakultativní výlety v místě dovolené.

Exim Holding je od roku 2012 součástí německé DER Touristik Köln GmbH, divize REWE Group. Společnost působí v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku.

Tuzemské cestovní kanceláře očekávají, že letošní letní sezona bude rekordní. V roce 2016 se tržby cestovních kanceláří a cestovních agentur meziročně snížily o tři procenta na 47,7 miliardy korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Češi loni vyjeli na 4,9 milionu cest do zahraničí. Kratších výletů, do tří přenocování, bylo 1,3 milionu. Více cestovaly ženy. V obou případech to bylo nejvíc od roku 2011. Z delších cest 83 procent tvořily dovolené a rekreace, zbytek návštěvy příbuzných a soukromé návštěvy.

Téměř polovinu (47 pct) zahraničních cest Češi absolvovali autem, 13 procent autobusem a 37 procent letadlem. S cestovní kanceláří vyrazilo na dovolenou 46 procent lidí, zbytek individuálně. Jedničkou bylo loni opět Chorvatsko.

Čedok, Exim tours a CK Fischer patří mezi tři největší české cestovní kanceláře. Čedok a Fischer zatím loňské hospodářské výsledky nezveřejnily.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud