Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mall.cz: Češi stále častěji nakupují „americké“ lednice. Hitem jsou i rýžovary a parní čističe

Mall.cz: Češi stále častěji nakupují „americké“ lednice. Hitem jsou i rýžovary a parní čističe

V loňském roce výrazně vzrostl zájem Čechů o tzv. americké ledničky a sušičky na prádlo. Vyplývá to z analýzy prodejů druhého největšího tuzemského e-shopu Mall.cz. V kategorii malých domácích spotřebičů byly podle něj hitem rýžovary a parní čističe. Nejžádanější televize měly úhlopříčku 43 palců. Zvýšily se i prodeje robotických hraček, jako je například Robot Zigy.

Zájem o americké lednice s dvoukřídlými dveřmi se loni meziročně zvýšil o 85 procent. "Hlavními důvody jsou větší nároky domácností na objem a výbavu lednice. Za růstem tohoto segmentu je rovněž výrazné rozšíření portfolia do Česka dovážených lednic," uvedl mluvčí Mall.cz Jan Řezáč. Podíl amerických lednic v prodejích všech chladniček dosahuje deseti procent a stále stoupá. Americké lednice podle Řezáče kupují zákazníci, kteří žijí spíše v okrajových oblastech měst - tedy majitelé rodinných domů. Výrazně stoupla také poptávka po sušičkách na prádlo, hlavně v chladnějším období.

Na celkových útratách se podíleli ze 44 procent Pražané a Středočeši, naopak Morava a Slezsko dosáhly podílu 27 procent. Ve všech krajích s výjimkou Moravskoslezského lidé nejvíce utráceli za pračky, na severní Moravě vedly televizory. Ve Zlínském kraji se projevila silná studentská základna vyšší poptávkou po MacBoocích, na Vysočině k nejžádanějšímu zboží patřily parní čističe oken a bojlery na vodu. Pražané nejvíc kupovali iPhony a MacBooky, za nimi následovaly televize.

Z hlediska četnosti objednávek lidé ale nejčastěji kupovali krmiva pro domácí zvířata, kapsle do kávovarů a dětské pleny.

Na Mall.cz nakupují zejména lidé ve věku 25 až 34 let, kteří tvoří 32 procent zákazníků. Lidé starší 65 let se na prodejích podíleli ze čtyř procent. Ženy tvoří 57 procent zákazníků, muži 43 procent.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link