McDonald's zvýšil zisk a získal nové zákazníky, především mimo území Spojených států | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

McDonald's zvýšil zisk a získal nové zákazníky, především mimo území Spojených států

McDonald's zvýšil zisk a získal nové zákazníky, především mimo území Spojených států

Největší světový řetězec restaurací s rychlým občerstvením, americký McDonald's, ve druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o sedm procent na 1,5 miliardy dolarů (téměř 33 miliard Kč). Podnik to uvedl ve svém dnešním sdělení. Nové zákazníky se mu díky modernizovaným pobočkám a mimořádným nabídkám podařilo přilákat především mimo území Spojených států.

Odbyt v restauracích otevřených déle než 13 měsíců se celosvětově zvýšil o čtyři procenta, a překonal tak odhady analytiků. Na domácím americkém trhu, kde společnost čelí větší konkurenci, byl růst skromnější a činil jen 2,6 procenta.

Tržby se nicméně v porovnání s předchozím obdobím roku snížily o 12 procent na 5,4 miliardy dolarů (118,6 miliardy Kč). Díky strategii, kdy množství poboček provozují franšízanti, ale podnik vydělává na licenčních poplatcích a snižuje si podnikatelské riziko.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.