Ministr vyslyšel kritiky tradiční čínské medicíny, zasáhl do projektu CEFC | info.cz

Články odjinud

Ministr vyslyšel kritiky tradiční čínské medicíny, zasáhl do projektu CEFC

Šéf rezortu zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO) mění plány na stavbu kliniky tradiční čínské medicíny. Centrum, do kterého chce čínská společnost CEFC investovat 270 milionů korun, součástí Fakultní nemocnice Hradec Králové nebude. 


Stavbu platí CEFC prostřednictvím Nadačního fondu Tradiční čínské medicíny, ve kterém zasedají i zástupci ministerstva zdravotnictví. Klinika měla stát přímo v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové. Odborné lékařské společnosti a Česká lékařská komora to kritizovaly jako nevhodné směšování alternativních metod s medicínou založenou na důkazech.

Ministr se rozhodl těmto kritikům vyhovět, aby „otupil hrany sporu“. „Centrum se nebude stavět uvnitř areálu fakultní nemocnice. Procesy ještě řešíme, je to poměrně čerstvé,“ řekl Vojtěch. „Bavíme se o tom, jestli centrum nepřevést do Prahy, kde by poptávka mohla být větší. Nebo jej postavit někde v Hradci Králové, ale mimo fakultní nemocnici,“ uvedl.

Pro CEFC a stavbu kliniky to je významná komplikace a nejspíš i další zdržení. „Nepovažujeme za nejdůležitější, kde centrum bude, ale aby tradiční čínská medicína měla v České republice pozitivní rozvoj. Je pro nás důležité, že není zpochybňována budoucnost centra,“ uvedl Pavel Bednář, ředitel komunikace CEFC Group (Europe) Company. Doplnil, že projekt kliniky je mezivládní a že o něm ještě bude rozhodovat premiér po jednání nově zřízené pracovní komise. „Vyčkáme rozhodnutí pana premiéra v této věci,“ uvedl Bednář.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud