Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nad akvizici společnosti Yahoo visí otazník. Torzo firmy změní název

Nad akvizici společnosti Yahoo visí otazník. Torzo firmy změní název

Yahoo – firma, která na přelomu století vévodila internetovým službám a směle o pozici jedničky soupeřila s Googlem. Dnes společnost hrající druhé house, kterou pravděpodobně pohltí americký mobilní operátor Verizon. Ten loni v červenci oznámil odkup klíčových internetových aktivit firmy za 4,83 miliardy dolarů (123 miliard korun), jenž zahrnují emailové služby, internetovou reklamu a další mediální činnosti.

Firma včera oznámila, že pokud transakce proběhne, z pozice generální ředitelky odstoupí Marissa Mayerová, po jejímž nástupu do čela společnosti posílily akcie o 70 procent. Kromě Mayerové navíc odejde dalších pět členů nejvyššího vedení. Společnost už navíc nebude nadále nést jméno Yahoo, ale přejmenuje se na holding Altaba. Největším aktivem nového subjektu bude 15% podíl v čínském maloobchodním gigantu Alibaba a víc než třetinové vlastnictví společnosti Yahoo Japan.

Samotná akvizice největších aktivit bývalého Yahoo však prochází problémy. Krátce po oznámení miliardového obchodu totiž vyšlo najevo, že v roce 2014 odcizili dosud neznámí hackeři přístupy minimálně k 500 milionům účtů. O měsíc později pak se provalilo, že se krádež týká až další miliardy účtů, které byly nabourány předchozí rok. To podle agentury Reuters vedlo Verizon k přehodnocení celé transakce. Není tedy vyloučeno, že pokud operátor neodstoupí z obchodu úplně, bude požadovat miliardovou slevu.

Otazník rovněž visí nad osudem samotné Mayerové. Není totiž jasné, zda zůstane součástí společnosti i pod křídly Verizonu, nebo odejde úplně. Pokud se tak stane, může se těšit na pohádkové odstupné ve výši 55 milionů dolarů (1,4 miliardy korun).

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek