Něco si přejte, bitcoin dál padá. Kryptoměna od listopadu ztratila už 60 procent, co radí analytici? | info.cz

Články odjinud

Něco si přejte, bitcoin dál padá. Kryptoměna od listopadu ztratila už 60 procent, co radí analytici?

Hodnota kybernetické měny bitcoin se dnes propadla na nejnižší úroveň od loňského listopadu. Poptávka po bitcoinu i ostatních kryptoměnách klesá nejen kvůli slabšímu zájmu investorů, ale také v reakci na nedávné negativní komentáře globálních regulátorů a na kybernetické útoky na přední kryptoměnové burzy. Od počátku roku bitcoin ze své hodnoty ztratil 60 procent.

Pokles letos zažívají všechny virtuální měny. Nejznámější bitcoin dnes na burze Bitstamp oslabil na 5774 USD (129 615 Kč), což je nejnižší úroveň od poloviny listopadu 2017.

Zatímco za loňský rok zpevnil o více než 1300 procent, za letošní rok už téměř 60 procent ztratil a oproti prosincovému vrcholu je jeho cena nižší o 70 procent.

„Žádná z kryptoměn v současné době nesplňuje kritéria, která bychom u investice hledali, nadále doporučujeme extrémní opatrnost. Pád těchto měn ještě není u konce,“ prohlásil analytik Barclays Will Hobbs.

Britská centrální banka ve čtvrtek varovala před kryptoměnami finanční sektor, protože tato aktiva mohou být vysoce nestabilní a nechráněná vůči podvodům.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud