Články odjinud

Nejdramatičtější finále historie. Ocenění EY Podnikatele roku 2017 získal o jediný hlas Stoklásek

Nejdramatičtější finále historie. Ocenění EY Podnikatele roku 2017 získal o jediný hlas Stoklásek

V historicky nejnapínavějším souboji o titul EY Podnikatele roku 2017 o jediný hlas zvítězil Lubomír Stoklásek, majitel společnosti Agrostroj Pelhřimov. Ten porazil Olivera Dlouhého z firmy Kiwi.com, který si však v úterý alespoň odnesl ocenění pro začínajícího podnikatele roku 2017. 

Souboj do posledního dechu. Takový byl závěr soutěže EY Podnikatel roku České republiky 2017, který nakonec vyhrál o jediný hlas pelhřimovský zaměstnavatel Stoklásek. Ten si tak zasloužil právo v červnu reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále soutěže v Monte Carlu. Pokud by se svým inspirativním příběhem uspěl i tam, mezi šedesáti dalšími vítězi národních kol, bylo by to poprvé, kdy by zvítězil podnikatel ze Střední a Východní Evropy.

„Výběr vítěze byl letos neobvykle dramatický," komentovala výsledky soutěže Magdalena Souček, vedoucí partnerka poradenské společnosti EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy. „Podnikatelský matador Stoklásek z Agrostroje Pelhřimov porazil v závěrečném hlasování poroty o generaci mladšího Olivera Dlouhého z Kiwi.com o jediný hlas. Jsem přesvědčena, že Lubomír Stoklásek bude skvěle reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále v Monte Carlu a že a že jeho příběh osloví mezinárodní porotu stejně jako nás.“ 

Stokláskova společnost Agrostroj je jedním z hlavních zaměstnavatelů ve vysočinském kraji a nejvýznamnějším českým vývozcem zemědělské techniky. Firma dodává zboží do 36 závodů po celém světě, v roce 2016 dosáhla na obrat 4.6 miliardy korun.

„Jeho úspěchy jsou výsledkem desítek let tvrdé práce,“ ocenil podnikatele hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Umět dát lidem dobrou práci, získat si jejich loajalitu, motivovat je a přitom být nezávislým tahounem české ekonomiky je v současné době výzva,“ dodal hejtman.

Podle Stokláska jsou kromě vlastního know-how klíčoví především zaměstnanci. „Technologie si může koupit každý, kdo má peníze. To nejcennější jsou však kvalitní, technicky vzdělaní lidé, kterých je na trhu stále nedostatek,“ tvrdí podnikatel. Jeho firma proto firma dává prostor mladým lidem a své zaměstnance si sama vychovává. Jeho zaměstnanci mají k dispozici například firemního lékaře či prodejnu regionálních potravin.

Kromě Stokláska a Dlouhého byli finalisty Martin Hausenblas z firmy Adler International, Stanislav Martinec ze společnosti Koma Modular a Rudolf Penn z Moravských kováren.

Na pražském Žofíně se udělovaly i tituly mimo hlavní soutěž. Ocenění EY Technologický podnikatel roku 2017 získali Jaromír a Jan Hvížďalovi, jednatelé a majitelé společnosti JHV – Engineering, EY Začínajícím podnikatelem roku 2017 se stal Oliver Dlouhý a trofej EY Společensky prospěšného podnikatele roku 2017 si odnesl Vít Ježek, zakladatel a jednatel firmy Rekola Bikesharing.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud