Největší český pivovar znovu v rukou Japonců. Podívejte se na historii Plzeňského Prazdroje | info.cz

Články odjinud

Největší český pivovar znovu v rukou Japonců. Podívejte se na historii Plzeňského Prazdroje

Historii má dlouhou skoro 175 let, první várku piva v něm uvařili po roce 1842. Dnes je Plzeňský Prazdroj největší pivovar v Česku a má zhruba 45procentní podíl na trhu. A kupuje ho japonská skupina Asahi. Připomeňte si historii plzeňského pivovaru v našem videu.

Japonská skupina Asahi kupuje spolu s Prazdrojem i další velké pivovary ve střední a východní Evropě. Jedná se o firmy, které dosud spadaly pod společnost SABMiller. Prodej je jednou z podmínek pro převzetí tohoto podniku ze strany rivala Anheuser-Busch InBev.

Koupě východoevropských značek je doposud největší akvizicí pivovaru Asahi. Společnost Asahi se již dříve dohodla na převzetí některých značek SABMilleru, jako Peroni a Grolsch, za 2,55 miliardy eur (69 miliard Kč). Prodej těchto značek byl rovněž podmínkou pro převzetí SABMilleru.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud