Nejvýkonnější, ale také nejdražší. Apple šponuje ceny, za nový iPhone zaplatíte až 43 tisíc korun | info.cz

Články odjinud

Nejvýkonnější, ale také nejdražší. Apple šponuje ceny, za nový iPhone zaplatíte až 43 tisíc korun

Americká společnost Apple dnes představila trojici nových telefonů, které navazují na loňský model X. Hlavním tahákem je iPhone XS, který šéf firmy Tim Cook označil za nejvyspělejší iPhone, jaký zatím firma vyrobila. V Česku bude k dostání od 28. října a jeho ceny startují na 999 dolarech.

iPhone XS má lepší rozlišení obrazu a lepší zvuk než jeho předchůdce. Díky novému procesoru má i lepší výkon, kapacita paměti dosahuje až 512 GB. Aplikace se mají otevírat až o 30 procent rychleji.

Mimo jiné bude voděodolný a bude mít displej OLED, který využívá technologii organických elektroluminiscenčních diod. Úhlopříčka přístroje činí 5,8 palce (14,7 cm). Apple plánuje i větší verzi XS Max s úhlopříčkou 6,5 palce (16,5 centimetru), který bude zatím největším iPhonem. Na dnešní prezentaci to oznámil marketingový ředitel Phil Schiller. 

Díky novému procesoru má nový přístroj lepší výkon, kapacita paměti dosahuje až 512 GB. Aplikace se mají otevírat až o 30 procent rychleji. Také baterie má delší životnost. XS Max má dokonce zatím největší baterii použitou u telefonu Apple a měla by mít o hodinu a půl delší výdrž. Oba přístroje budou na dvě SIM karty.

Model Xs lze pořídit s úložišti 64, 256 a 512 GB a jeho cena začíná na 999 dolarech. Xs Max se bude prodávat za nejméně 1 099 dolarů, tedy cenový strop se posouvá zase výše. České ceny jsou vyšší. Např. Model Xs Max s 512GB uživatelskou pamětí vyjde v Česku na 43 490 korun.

Apple dnes představil i levnější variantu – iPhone XR, který navazuje na variantu 8. Šasi je z hliníkové slitiny. Displej je LCD, prý nejlepší LCD, jaké kdy bylo v telefonu. Jmenuje se Liquid Retina. iPhone XR má větší displej než v iPhonu 8 Plus, ale tělo je menší. Úhlopříčka displeje bude 6,1 palce (15,5 cm) a kapacita paměti od 64 do 256 GB.

iPhone XR má stejný procesor jako iPhony XS, tedy Apple A12 Bionic. Fotoaparát je jednoduchý, tedy s jedním objektivem, ale i tak umí Bokeh efekt (rozostřené pozadí). Cena iPhone XR začíná na 749 dolarech.  

Výrazné změny se dočkaly hodinky s názvem Apple Watch Series 4. Podle firmy jde o největší změnu podoby od jejich uvedení na trh v roce 2014. Displej je o 30 procent větší než u předchozí verze a hodinky jsou tenčí. Jejich součástí je mimo jiné elektrokardiogram pro monitorování činnosti srdce, poznamenal server CNBC. Budou také schopny automaticky zahájit volání na tísňovou linku, pokud zjistí, že jejich uživatel upadl a do minuty nezareaguje.

ONLINE PŘENOS Z AKCE NALEZNETE NA WEBU MOBILMANIA.CZ.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud