Německý průmysl se postavil proti vylučování technologických firem z tendrů na 5G | info.cz

Články odjinud

Německý průmysl se postavil proti vylučování technologických firem z tendrů na 5G

Německý svaz průmyslu (BDI) se dnes vyslovil proti vylučování jakýchkoliv technologických firem z tendrů na výstavbu takzvaných 5G sítí, pokud k tomu nebudou existovat důkazy. Zástupci německého průmyslu tak reagovali na spekulace, že by vláda mohla zakázat kvůli obavám z bezpečnosti účast v tendru čínské technologické společnosti Huawei.

O možnosti vyloučit Huawei ze hry o velmi lukrativní zakázky dnes ráno informoval německý deník Handelsblatt. Německo, stejně jako většina dalších zemí Evropské unie, zatím takový postoj odmítalo. Chtějí se tak mimo jiné vyvarovat arbitráží, které by jim mohly hrozit pro případ, že nedokážou „nebezpečnost“ výrobků čínských značek Huawei či ZTE. S takovým důkazem zatím nikdo nepřišel a většina varování má spíše doporučující charakter, než vynutitelný či závazný.

Německá vláda nechce přímo zakázat působení některým zahraničním firmám na německém trhu. Handelsblatt napsal, že kabinet německé kancléřky Angely Merkelové je pod tlakem Spojených států. Pokud by vláda ustoupila, mohla by ale například skrze Spolkový úřad pro bezpečnost v informační technice (BSI) nastavit bezpečnostní standardy tak, že by z výstavby nové sítě byl Huawei, který jakákoliv pochybení odmítá, prakticky vyloučen.

Německý postoj se výrazně neliší od postoje dalších zemí Evropské unie. Z nich výrazně vybočuje jen postoj Česka, které v podstatě jako jediné z EU zahájilo formální proces, který údajnou hrozbu ze strany čínských technologických firem řeší bez ohledu na důkazy. Čínská technologická firma se možná bude bránit v arbitráži.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud