Články odjinud

Nepokoje ve Francii i krize kvůli brexitu prohlubují obavy investorů. Evropské akcie klesly na nové dvouleté minimum

Nepokoje ve Francii i krize kvůli brexitu prohlubují obavy investorů. Evropské akcie klesly na nové dvouleté minimum

Evropské akcie dnes výrazně oslabily v důsledku rostoucích politických rizik. Investoři mají obavy kvůli odkladu hlasování britského parlamentu o brexitové dohodě, nepokojům ve Francii i neshodám kolem italského rozpočtu. Panevropský akciový index STOXX 600 uzavřel dnešní obchodování na novém dvouletém minimu, oproti pátečnímu závěru klesl o téměř 1,9 procenta.

Kromě nejistoty ohledně politické situace v Evropě přetrvávají na akciových trzích rovněž obavy ohledně růstu globální ekonomiky a obchodních sporů mezi Spojenými státy a Čínou.

Hlavní index německé burzy DAX klesl o 1,54 procenta a uzavřel na 10.622,07 bodu. Během dne sestoupil až na 10.585 bodů, tedy na nejnižší úroveň za více než dva roky, píše agentura DPA. Hlavní index francouzské burzy CAC 40 se snížil o 1,47 procenta na 4742,38 bodu.

Index FTSE 100, který zahrnuje stovku předních britských podniků, klesl pouze o 0,83 procenta na 6721,54 bodu. Velké britské podniky vytvářející značnou část tržeb v zahraničí totiž podpořil pokles kurzu libry. Index FTSE 250, který zahrnuje britské podniky více orientované na domácí trh, se však propadl o zhruba dvě procenta.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud