Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Netflix je na burze k nezastavení, jeho prudký růst pomohl i dalším americkým akciím

Netflix je na burze k nezastavení, jeho prudký růst pomohl i dalším americkým akciím

Americké akcie dnes výrazně zpevnily, jejich růst podpořily zejména technologické tituly v čele s internetovou televizí Netflix. Ta zveřejnila příznivé výsledky hospodaření a investoři očekávají, že solidní budou i výsledky dalších firem. Díky slabšímu euru a libře na devizových trzích zpevnil dolar.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,87 procenta a obchodování uzavřel na 24.786,63 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,07 procenta na 2706,38 bodu, index technologického trhu Nasdaq Composite pak přidal 1,74 procenta a obchodní den uzavřel na 7281,10 bodu.

Čtvrtletní výsledky Netflixu ukázaly, že firma zvýšila meziročně příjmy o 43 procent na 3,7 miliardy dolarů (75,6 miliardy Kč) a výrazně zvýšila i počet předplatitelů. Akcie firmy v reakci zpevnily o 9,2 procenta a dostaly se na nový rekord. Za letošní rok už přidaly více než 60 procent.

Zisky mezi zhruba jedním a devíti procenty měly také akcie firem jako je Facebook, Apple, Amazon či Alphabet, spolu s Netlixem označované jako FAANG. Po oznámení kvartálních výsledků naopak oslabily akcie investiční banky Goldman Sachs, byť firma hladce překonala odhady a zvýšila dividendu. Oslabily také akcie farmaceutické a kosmetické společnosti Johnson & Johnson.

Podle analytiků oslovených agenturou Reuters by zisky firem zahrnutých do indexu S&P 500 měly za první čtvrtletí vykázat v úhrnu růst o 18,6 procenta, nejvíce za sedm let.

Na devizovém trhu posiloval americký dolar. Těžil především z poklesu eura a britské libry, které mu pomohly překonat ranní pád na třítýdenní minimum. Kolem 22:00 SELČ přidával dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, méně než 0,1 procenta na 89,21 bodu. Euro na dolar ztrácelo do 0,1 procenta na 1,2373 USD a libra odepisovala 0,3 procenta na 1,4292 USD.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1