Netflix je na burze k nezastavení, jeho prudký růst pomohl i dalším americkým akciím | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Netflix je na burze k nezastavení, jeho prudký růst pomohl i dalším americkým akciím

Netflix je na burze k nezastavení, jeho prudký růst pomohl i dalším americkým akciím

Americké akcie dnes výrazně zpevnily, jejich růst podpořily zejména technologické tituly v čele s internetovou televizí Netflix. Ta zveřejnila příznivé výsledky hospodaření a investoři očekávají, že solidní budou i výsledky dalších firem. Díky slabšímu euru a libře na devizových trzích zpevnil dolar.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,87 procenta a obchodování uzavřel na 24.786,63 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,07 procenta na 2706,38 bodu, index technologického trhu Nasdaq Composite pak přidal 1,74 procenta a obchodní den uzavřel na 7281,10 bodu.

Čtvrtletní výsledky Netflixu ukázaly, že firma zvýšila meziročně příjmy o 43 procent na 3,7 miliardy dolarů (75,6 miliardy Kč) a výrazně zvýšila i počet předplatitelů. Akcie firmy v reakci zpevnily o 9,2 procenta a dostaly se na nový rekord. Za letošní rok už přidaly více než 60 procent.

Zisky mezi zhruba jedním a devíti procenty měly také akcie firem jako je Facebook, Apple, Amazon či Alphabet, spolu s Netlixem označované jako FAANG. Po oznámení kvartálních výsledků naopak oslabily akcie investiční banky Goldman Sachs, byť firma hladce překonala odhady a zvýšila dividendu. Oslabily také akcie farmaceutické a kosmetické společnosti Johnson & Johnson.

Podle analytiků oslovených agenturou Reuters by zisky firem zahrnutých do indexu S&P 500 měly za první čtvrtletí vykázat v úhrnu růst o 18,6 procenta, nejvíce za sedm let.

Na devizovém trhu posiloval americký dolar. Těžil především z poklesu eura a britské libry, které mu pomohly překonat ranní pád na třítýdenní minimum. Kolem 22:00 SELČ přidával dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, méně než 0,1 procenta na 89,21 bodu. Euro na dolar ztrácelo do 0,1 procenta na 1,2373 USD a libra odepisovala 0,3 procenta na 1,4292 USD.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.