Nintendu se dobře daří. Jeho zisky prudce rostou díky konzoli Switch | info.cz

Články odjinud

Nintendu se dobře daří. Jeho zisky prudce rostou díky konzoli Switch

Provozní zisk japonského výrobce videoher Nintendo se ve třetím finančním čtvrtletí téměř zečtyřnásobil na 116,5 miliardy jenů. Za růstem zisku stála silná poptávka po herní konzoli Switch, píše agentura Reuters. Třetí finanční čtvrtletí končí 31. prosince a zahrnuje důležitou vánoční sezonu.

Zisk výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na zhruba 67 miliard jenů. Firma Nintendo z hlediska provozního zisku zažila nejlepší třetí finanční čtvrtletí za osm let. Společnost zvýšila odhad provozního zisku pro celý finanční rok na 160 miliard jenů z dříve předpokládaných 120 miliard jenů.

Firma uvedla konzoli Switch na trh začátkem loňského března. Konzole Switch je hybridním zařízením, které je možné používat nejen jako tradiční stacionární herní konzoli připojenou k televizoru, ale také jako přenosný přístroj pro hraní mimo domov.

Cena akcií společnosti Nintendo se od uvedení konzole Switch na trh díky silné poptávce po tomto zařízení téměř zdvojnásobila a dostala se na nejvyšší úroveň za devět let. Odbyt konzole Switch překonal počáteční odhady a Nintendo nyní předpokládá, že v tomto finančním roce dosáhne 15 milionů přístrojů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud