Nový sponzor fotbalové ligy má blízko k Babišovi. Loni mu poslal milion korun a nešetří chválou | info.cz

Články odjinud

Nový sponzor fotbalové ligy má blízko k Babišovi. Loni mu poslal milion korun a nešetří chválou

Výrobce barviv, společnost HET, která se pro aktuální ročník stala titulárním sponzorem první české fotbalové ligy, je blízká předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. V loňském roce byla dokonce největším sponzorem hnutí, když mu na kampaň přispěla rovným milionem korun, informuje server Aktuálně.cz.

Čeká nás propojení politiky a fotbalu? Dost možná. Spojující článek bude v tom případě společnost HET, která se pro letošní ročník stala titulárním sponzorem nejvyšší české fotbalové ligy, zároveň však loni sponzorovala Babišovo hnutí ANO. A to nikoliv darem ledajakým – hnutí totiž na účet poslala milion korun, nejvíc ze všech dárců.

„Chtěl jsem hnutí pomoci. Vztah s panem Babišem mám nadstandardní, vynikající. Mám ho rád,“ vysvětluje svou motivaci Pavel Elias, jednatel a zakladatel HETu. Toho s Babišem pojí dlouholetá obchodní minulost, kdysi totiž majiteli skupiny Agrofert prodal masokombinát Procházka spolu se stovkami zaměstnanců, nyní je na kandidátce ANO pro parlamentní volby.

Obchodní a marketingový ředitel HETu Jiří Sokol tvrdí, že za rozhodnutím firmy sponzorovat českou fotbalovou lidu je pouze manažerské rozhodnutí. „Snažíme se jako firma chovat apoliticky,“ řekl pro server Aktuálně.cz s tím, že o daru svého šéfa pro hnutí ANO údajně ani nevěděl.

Sám Elias však apolitičnost svého marketingového ředitele nesdílí. „Bližší spolupráci firmy s ANO si představit dokáži, teď však nemá cenu o tom spekulovat,“ uvedl.

Společnost HET titulární sponzorství české fotbalové ligy přišlo na částku blízkou 28 milionům korun, minulý sponzor, společnost ePojisteni.cz, přitom musela za stejné privilegium zaplatit přibližně dvakrát více. Současná smlouva je uzavřena na jeden rok, od 2018 by měla českou ligu sponzorovat Fortuna.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud