O kryptoměny je mezi Čechy zájem. Nakupují stále víc | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

O kryptoměny je mezi Čechy zájem. Nakupují stále víc

O kryptoměny je mezi Čechy zájem. Nakupují stále víc

Doba, kdy bitcoin a další kryptoměny trhaly rekord za rekordem je už pár měsíců pryč, poptávka Čechů ale neopadá. Jejich zájem o digitální měny stále roste, ačkoli tuzemské banky přímý obchod s kryptoměnami až na výjimky neumožňují. Některé transakce dokonce blokují, informuje web E15.

Trend sílící poptávky po virtuálních měnách nicméně potvrzuje největší česká banka Česká spořitelna, ale i zástupce mladších finančních domů Air Bank.

„Loni nakoupilo kryptoměny zhruba tři a půl tisíce našich klientů, kteří za ně zaplatili přes dvě stě milionů korun. V roce 2016 to přitom bylo pouze osm set klientů, kteří zaplatili asi padesát milionů korun,“ řekl Filip Hrubý z České spořitelny.

Kryptoměna Dash funguje jinak než bitcoin, více se o ní dozvíte zde >>>

Nárůst zájmu o kryptoměny nepolevuje ani v letošním roce, kdy jen za první čtyři měsíce nakoupilo zhruba dva tisíce našich klientů kryptoměny za více než osmdesát osm milionů korun,“ doplnil.

Obdobný trend dokumentují i obchody u Air Bank. „Jen za první tři měsíce letošního roku byl objem eurových plateb, které klienti odeslali na účty kryptoměnových obchodníků, na úrovni šedesáti procent celkového objemu plateb za celý loňský rok,“ uvedla mluvčí banky Jana Karasová.

Čtěte pokračování článku na webu E15 >>>

Vše o kryptoměnách ve speciálu zde >>>


 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.