Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

O2 se daří, zisk loni zvýšila na 5,3 miliardy korun

O2 se daří, zisk loni zvýšila na 5,3 miliardy korun

Představenstvo plánuje navrhnout na valné hromadě výplatu dividendy za rok 2016 ve výši 17 Kč na akcii. To představuje 98 procent čistého nekonsolidovaného zisku. 

"Telekomunikační trh je nadále velmi konkurenční, navíc od května se v našich finančních výsledcích negativně projevuje dopad nové regulace roamingu. Přesto se nám podařilo již druhým rokem po oddělení infrastruktury udržet výnosy na úrovni předchozího roku a zvýšit čistý zisk. Hlavními růstovými oblastmi zůstávají O2 TV a mobilní data," uvedl generální ředitel Tomáš Budník. Budoucí negativní vliv regulace roamingu plánuje O2 částečně kompenzovat novými službami v oblasti pojištění a elektronické evidence tržeb.

Výnosy v segmentu pevných linek poklesly méně než v minulosti, o 0,9 procenta na 11,56 miliardy Kč, zejména díky pokračujícímu růstu výnosů z O2 TV a vyšším výnosům z ICT služeb. Výnosy mobilního segmentu vzrostly mírně o 0,6 procenta na 19,34 miliardy Kč. Pokles hlasových a SMS výnosů z důvodu regulace roamingu a nižších cen v segmentu firemních zákazníků a veřejné správy kvůli přejednání smluv a výběrovým řízením byl více než kompenzován nárůstem výnosů z mobilních dat a z prodeje zařízení.

V roce 2016 pokračovalo O2 prostřednictvím společnosti CETIN v rozšiřování pokrytí a zvyšování kapacity a rychlosti mobilní 4G LTE sítě. Na konci roku 2016 tak pokrytí populace dosáhlo 99 procent. Díky rozvoji vysokorychlostní mobilní sítě a nabídce tarifů s navýšeným množstvím dat vzrostl meziročně datový provoz o téměř 80 procent. Zatímco průměrná spotřeba mobilních dat na zákazníka O2 za poslední tři roky vzrostla 4,5krát, průměrná útrata za mobilní služby klesla za stejné období o 11 procent. Jednotková cena za 1 GB pro zákazníka tak poklesla o 80 procent.

Počet zákazníků služby O2 TV se zvýšil proti roku 2015 o šest procent na 221 000. Počet internetových přípojek klesl o tři procenta na 769 000.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link